آذربایجان شرقیاخبار

اجلاس نماز استان آذربایجان شرقی برگزار شد

آیت الله آل هاشم: انسان برای هدفی متعالی آفریده شده که راه رسیدن به آن عبادت خداوند است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، اجلاس سراسری نماز استان با حضور آیت الله آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز، رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و مدیران کل های استان در ادارات و نهادها، روز پنج شنبه بیست و چهارم اسفند ماه، در استانداری برگزار شد.

آیت الله آل هاشم با اشاره به آیه ۵۶ ذاریات، گفت: خداوند در قرآن کریم هدف خلقت را عبادت بیان می کند چرا که می خواهد انسان از این طریق تکامل پیدا کند، پس عبادت بصورت فطری درون تمام موجودات وجود دارد، نماز یک نیایش است، و نیایش از همین نیاز فطری سرچسمه می گیرد ، پس انسان برای هدفی متعالی آفریده شده که راه رسیدن به آن عبادت خداوند است، البته عبادت معنای عامی دارد به هر کار نیکی که با هدف و نیت الهی انجام شود عبادت گفته می شود . اگر نماز آن گونه که باید اقامه شود آثار و برکات فراوانی به همراه دارد. آثاری که زندگی فردی و اجتماعی و سازمانی هر فردی را تحت پوشش قرار می دهد.

وی ادامه داد: تکریم ارباب رجوع، رعایت حقوق دیگران، کاهش اضطراب در سالخوردگی و بازنشستگی، تواضع و فروتنی و آرامش روحی و روانی از برکات اقامه نماز است.

نماینده ولی فقیه با بیان اهمیت برگزاری نماز جماعت در ادارات، افزود: برگزاری نماز جماعت در ادارات سبب می‌شود کارمندان شناخت بیشتری از یکدیگر پیدا کنند و باعث سلامت روحی در محیط اداری، فعال شدن حیاء در امور اجتماعی و خودکنترلی افراد نسبت به رفتار‌های ناسالم و رفع آسیب‌های اداری می‌شود.

رحمتی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اخلاص در عمل، گفت: نخ اعتبار نماز اخلاص است، که اگر نباشد ارزشی ندارد. وی با بیان برکات نماز افزود: اگر ما برای اقامه نماز در مساجد، ادارات و مراکز علمی مخصوصا مدارس، بخش ها و روستاها تلاش کنیم، بیشتر مشکلات ما در مسائل فرهنگی و اقتصادی حل خواهد شد.

وی با بیان قسمتی از حدیث شریف امام حسین علیه السلام که می فرمایید: أنّی کنتُ قد أحبّ الصّلاه له، افزود: اینکه حضرت می فرمایید من نماز را دوست دارم یک معنا و مفهوم دیگری دارد، چرا که نماز یک رابطه عاشقانه با خداست، مانند اینکه بعضی وقتا به شخصی فرصتی می دهند تا با بزرگی همکلام بشود.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان مشکلات و کمبود های موجود در نمازخانه های بین راهی، تصریح کرد: ما در بعضی از مراکز خرید محلی برای اقامه نماز نداریم یا بعضی از نمازخانه های بین راهی ما طوری نیست که ما را به نماز دعوت کند و مشکل تمیزی و نگهداری داریم باید این مسائل در سریعترین زمان ممکن حل شود تا بستر مناسب از لحاظ تمیزی و زیبایی برای اقامه نماز فراهم شود.

در پایان از دستگاه ها و دبیران برتر نمازی با اعطاء لوحی تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا