آذربایجان شرقیاخبار

نشست نمازی ویژه اولیای دانش آموزان مدرسه شهید مطهری تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، نشست نمازی ویژه اولیای دانش آموزان مدرسه شهید مطهری تبریز با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، روز شنبه بیستم آبان ماه در نمازخانه مدرسه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با بیان شبهاتی در باب دین، گفت: بعضی ها می گویند مطالب دین کهنه شده و مختص به هزاران سال قبل است و جواب گوی نیاز بشر نیست، در جواب باید گفت، آنها معنای عرضیات و ذاتیات را ندانسته اند، آیا محبت و ایثار و کمک و صدقه کهنه می شود؟
جالب اینکه اهل‌بیت همه چیز را بیان کرده اند و البته به زبان آن زمان و امروزه همان مطالب را دانشمندان دین با زبان دیگر بیان میکنند.

وی با اشاره به کتاب شریف توحید مفضل افزود: برای نمونه کتاب توحید مفضل که امام صادق علیه السلام یک روز درسهایی از نجوم و کرات و آسمانها می فرماید و یک روز هم در مورد اعضای انسان و حیوانات صحبت می کند و اشاره به توحید می کند.

وی با تاکید بر راههای دعوت فرزندان به نماز تصریح کرد: ما باید شیرینی عبادت را به بچه ها بچشانیم، ما نمی‌گوییم که کلاس های آموزش زبان نفرستید و بلکه در کنار آن حتما نماز را نیز یادآور شوید، شاید یکی بگوید من نمازخوان می‌شناسم که آدم خوبی نیست، تو نماز بخوان و آدم خوبی باش، درضمن آدم خوب شدن یه کد دارد و نماز خوان شدن یک کد دیگر نماز باعث می شود انسان غافل نباشد، برای اینکه شخص دارای فضائل اخلاقی باشد باید آنها را خودش کسب کند.

وی با اشاره به راه های حضور قلب در نماز، ادامه داد: یکی از راه‌های حضور قلب، اسرار وضو را یاد گرفتن هست، که از موقع وضو توجه به خدا کند، موقع نماز توسل به امام زمان (عج)، نماز اول وقت و توجه به معنای نماز هست.

نشست نمازی برای اولیای دانش آموزان مدرسه شهید مطهری تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا