اخبارخراسان رضویگفتگوها

اهم اقدامات ستاد اقامه نماز شهرستان تایباد تشریح شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان تایباد در مصاحبه با روابط عمومی اهم اقدامات شش ماهه ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

شریفی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان تایباد گفت: حضور و اهتمام جدی امامان جماعت در مدارس برای برپایی نماز، بیان معارف نماز، احکام و پویش‌های برپایی جلسات دعا و برگزاری جلسات ختم قرآن در مدارس از جمله فعالیت‌هایی است که به طور جدی در ستاد اقامه نماز شهرستان تایباد پیگیری می‌شود.

جعفر شریفی، درباره مهم‌ترین برنامه‌های اجرا شده در سال جاری در ستاد اقامه نماز این شهرستان بیان کرد: برپایی جلسات و گفتمان‌های نماز، کارگاه‌ها و جلسات نماز و تقدیر از فعالان حوزه نماز در رأس این فعالیت‌ها قرار دارد.

وی اظهار کرد: در این راستا اقداماتی همچون تشکیل شورای اقامه نماز شهرستان در سطح ادارات و مدارس، اتخاذ تدابیر لازم برای اقامه نماز جماعت در مدارس و ادارات، همچنین انتخاب امام جماعت توانمند و مجرب در همه مدارس (اعم از روحانی یا همکار فرهنگی) و ادارات را در اولویت قرار دادیم.

شریفی افزود: جذب و هدایت خیرین برای ساخت و تجهیز نمازخانه و سایر فعالیت‌های نماز مدارس از جمله دیگر فعالیت‌های این ستاد بوده است، همچنین تمهیدات لازم برای حضور حداکثری داوطلبانه همکاران و دانش‌آموزان در نماز جماعت مدارس از سوی مدیران را فراهم آوردیم و برای حضور مدیران ستادی و عوامل اجرایی آموزشگاه در صفوف نماز جماعت دانش آموزان تلاش کردیم.

وی درباره فعالیت‌های ویژه نماز بیان کرد: برای برقراری تعامل پویا و سازنده میان مدارس، مسجد و جامعه محلی برای اجرای طرح پیوند مدرسه با مسجد و نماز جمعه تأکید کردیم و در این راستا حضور و همراهی امام جمعه شهرستان را در کنار خود برای بازدید منظم از مدارس و ادارات برای بسط و توسعه فرهنگ نماز مغتنم است.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان تایباد به مهم‌ترین عناوین دوره‌های آموزشی برگزار شده در سال جاری اشاره کرد و گفت: تاکنون موفق به برگزاراری دوره‌های توانمندسازی با موضوع نماز برای فرهنگیان، دانش‌آموزان و اولیا، دوره‌های توانمندسازی و کارگاه‌های تخصصی ویژه مبلغین و ائمه جماعات، اردوﻫﺎی زﻳﺎرﺗﻰ ﺗﻔﺮﻳﺤﻰ ﻛﻮﺗﺎه ﻣﺪت ائمه جماعات و دانش‌آموزان شده‌ایم.

وی اظهار کرد: بسترسازی مناسب برای اقامه نماز ظهر تاسوعا، عاشورا، مناسبت‌ها و مراسم محوری؛ ﺗﻮزﻳﻊ ﺑﺴﺘﻪ‌ﻫﺎی ﻓﺮﻫﻨﮕﻰ، ﻛﺘﺎب و ﺳﻰ دی ﺑﺎ ﻣﺤﻮرﻳﺖ ﻧﻤﺎز؛ ﺑﺮﮔﺰاری ﻣﺴﺎﺑﻘﻪ ﭘﺮﺳﺶ و ﭘﺎﺳﺦ نماز و معارف اسلامی و در ﻧﻈﺮ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺟﺎﻳﺰه ﺑﺮای برندگان؛ ﺑﺮﮔﺰاری ﻧﻤﺎﻳﺸﮕﺎه‌ﻫﺎی ﻛﺘﺎب و ﻣﺤﺼﻮﻻت ﻓﺮﻫﻨﮕﻰ با بن ﺗﺨﻔﻴﻒ با همکاری ادارات و نهادهای شهرستان؛ ﺗﻘﻮﻳﺖ اﻧﮕﻴﺰه ﺣﻀﻮر در ﻧﻤﺎز ﺟﻤﺎﻋﺖ در ﻣﻴﺎن ﻛﺎرﻛﻨﺎن ادارات و سرکشی منظم از نماز ادارات و مدارس با حضور دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان و مسئولین؛ برگزاری همایش‌های نماز در سطح کوچک مثل مدرسه، مسجد و پایگاه مقاومت بسیج؛ تهیه و پخش کتب مختلف مربوط به نماز در سطح وسیع در مساجد و مدارس از جمله دیگر فعالیت‌های این ستاد است.

شریفی با اشاره به برنامه بازدید از نمازخانه‌های مدارس شهرستان تایباد در راستای ارزیابی و بررسی روند اجرای برنامه‌های نماز در مدارس بیان کرد: در این بازدید برخی مشکلات اساسی نمازخانه ها بررسی و به کم و کیف برگزاری نمازجماعت در این مدارس و آخرین برنامه‌های فرهنگی و نمازی نیز پرداخته شد.

وی افزود: در بازدید از نماز جماعت برخی ادارات به همراه رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تایباد ضمن بازدید از برگزاری مراسم نماز جماعت از فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی و نیز روند تجهیز نمازخانه آن بازدید به عمل آوردند

شریفی به جلسه ستاد عفاف و حجاب و شورای اقامه نماز در شهرستان تایباد اشاره و بیان کرد: این جلسه با حضور امام جمعه شهرستان، معاون فرماندار شهرستان، و اعضای ستاد با محوریت ارزیابی شاخص‌های عفاف و حجاب ابلاغ شده به دستگاه‌ها، فرهنگ‌سازی و ترویج اقامه نماز در جامعه برگزار شد.

وی ادامه داد: برگزاری نشست با حضور مبلغین، روحانیون و ائمه جماعات در مسجد جامع امام صادق(ع) تایباد با حضور امام جمعه شهرستان تایباد و مسئولین فرهنگی با موضوعات فرهنگی و اجتماعی و بیان معارف نماز؛ تأکید بر اقامه نماز در مدارس فاقد نمازخانه؛ حضور و اهتمام جدی امامان جماعت در مدارس برای اقامت نماز و بیان معارف نماز و احکام با پیگیری ستاد اقامه نماز شهرستان تایباد در حال پیگیری است.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان تایباد بیان کرد: حضور و اهتمام جدی امامان جماعت در مدارس برای برپایی نماز، بیان معارف نماز، احکام و پویش‌های برپایی جلسات دعا و برگزاری جلسات ختم قرآن در مدارس از جمله فعالیت‌هایی است که به طور جدی در ستاد اقامه نماز شهرستان تایباد پیگیری می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا