اخبارکهگیلویه و بویراحمد

از فعالین نماز اداره کل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمدبه نقل از اداره روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد، همزمان با پنجمین روز از دی ماه ۱۴۰۱ و با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، از فعالین حوزه نماز، برگزیدگان مسابقه کتابخوانی ،نقاشی و خاطره نویسی با موضع نماز ویژه کارکنان حفاظت محیط زیست و فرزندان آنان تجلیل شد.

براساس این گزارش، اسلام جاودان خرد مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این مراسم ، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی محیط زیست در حوزه اشاعه فرهنگ نماز گفت: در آیات ، روایات و احادیث مذهبی ما به حفاظت از محیط زیست تأکید ویژه ای شده ، تا جایی که پیامبر اسلام ، شکستن شاخه درخت را به مثابه شکستن بال فرشته بیان  نموده است.

جاودان خرد گفت : حفاظت از محیط زیست حفاظت از انفال الهی ، حفاظت از سرمایه  نسل های آتی و به نوعی جهاد محسوب می شود که نیازمند فرهنگ سازی و کمک ائمه جمعه و جماعات هستیم .

وی یادآور شد : ستاد اقامه نماز محیط زیست استان در راستای اشاعه فرهنگ نماز در۳  بخش، کتابخوانی ویژه کارکنان ، نقاشی ویژه فرزندان کارکنان و خاطره نویسی ویژه فرزندان کارکنان مسابقاتی برگزار نمود که پس از جمع آوری آثار ۱۵ نفر حائز دریافت لوح سپاس شدند.

در ادامه این نشست، حجت الاسلام  رضا قاسمی مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت :  خداوند انسان را در دوبعد ، مادی (جسم معمولی ) و معنوی  (روح) خلق کرده است که بعد معنوی ، روح خدا در کالبد انسان است .

وی ارتباط تکامل هر دو بعد انسان با محیط زیست را یادآور شد و گفت : سلامت جسم و تکامل روح در محیط زیستی سالم محقق خواهد شد و و ظیفه تک تک ما حفاظت و پاسداری از طبیعت است .

رئیس ستاد اقامه نماز استان گفت: همانگونه که در خیلی از آیات و روایات ما آورده شده ، حفاظت از محیط زیست یک امر لازم و ضرورسی است و ستاد اقامه نماز استان دربعد فرهنگ سازی کنار محیط زیست است .

در پایان این نشست از ۱۵ نفر از برگزیدگان با اهداء لوح سپاسی تجلیل شد .

از فعالین نماز اداره کل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد تجلیل شد از فعالین نماز اداره کل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد تجلیل شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا