چهار محال و بختیاری

اجرای طرح «نماز، کلید بهشت» در چهارمحال‌وبختیاری

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال‌وبختیاری حجت‌الاسلام والمسلمین محمد کریمی، مدیر ستاد اقامه نماز استان در گفت‌وگو با خبرگزاری ایکنا از شهرکرد با اشاره به اجرای طرح «نماز، کلید بهشت» با موضوع آموزش عملی نماز با همکاری معاونت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان، اظهار کرد: این طرح با هدف تعمیق و تقویت فرهنگ اقامه نماز، ترویج معارف نماز و درست‌خوانی در بین آموزش‌دهندگان و سوادآموزان، تقویت میزان آشنایی مخاطبان با احکام نماز و تصحیح قرائت نماز آموزش‌دهندگان و سوادآموزان استان برگزار می‌شود.

وی با ذکر اینکه این طرح از سال ۹۶ تا کنون در دوره‌های سوادآموزی استان آغاز شده و با مشارکت معاونت سوادآموزی برای ششمین سال متوالی برگزار می‌شود، ادامه داد: طرح نماز کلید بهشت از سال ۹۶ در شهرستان اردل شروع شد، در سال ۹۷ در شهرستان‌های اردل و لردگان و در سال ۹۸ برای آموزش‌دهندگان استان به‌صورت قطبی در دو شهرستان فارسان و شهرکرد به مدت ۲ روز برگزار شد. در سال ۱۳۹۹ نیز بیش از پنج هزار و در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲ هزار نفر سوادآموز آموزش دیدند.

کریمی بر استفاده از ظرفیت اساتید نماز و مهدویت، ائمه جمعه و روحانیون مستقر و هجرت و تهیه بسته آموزشی برای آموزشیاران و سوادآموزان تأکید کرد و گفت: محتوای آموزشی در نظر گرفته‌شده در اجرای این طرح کتابی با عنوان نماز، کلید بهشت لوح آموزشی و نرم‌افزار قابل استفاده در گوشی‌های هوشمند است. همچنین سوادآموزان در قالب این طرح در دوره‌های توجیهی و آموزشی شرکت کرده و گواهی دریافت کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا