اخبار

تشریح جزئیات برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، جزئیات برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور، به نقل از پورتال معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش جزئیات برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز را تشریح کرد. «میکائیل باقری» با اشاره به آغاز فرایند برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز اظهار داشت: فراخوان بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با عنوان “نماز ، مدرسه ، دانشگاه ، خانواده و معلمان آینده” منتشر شده است.

وی به موضوعات فراخوان اشاره و بیان کرد: نقش معلم در پیوند نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و مسجد؛ جایگاه معلم در تبیین ارائه الگوهای برتر نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و مسجد؛ تجربه زیسته معلمان در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز؛ ظرفیت فناوری و فضای مجازی در پیوند نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و مسجد؛ نقش ساحت زیبا شناختی در فراخوان است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز تسهیل پیوند نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و مسجد را مهم ترین مباحثی دانست که حول آن کار می شود و گفت: چگونگی پیوند نماز با عناصر برنامه درسی تربیت معلم؛ نقش بصیرت و تدبر در عمق بخشی به پیوند نماز با ارکان مدرسه، دانشگاه، خانواده و مسجد؛ معلم، مدرسه، خانواده و تربیت اجتماعی؛ نقش دانشگاه فرهنگیان در احیای تفکر دینی و ترویج معارف نماز در بین آینده سازان انقلاب اسلامی؛ نقش استادان و مدیران و معلمان و مربیان امور تربیتی در تحقق پیوند نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و مسجد؛ ایده های عملی در شیوه های دعوت دانش آموزان به نماز در مدارس و مساجد؛ الگوهای خلاقانه در ایجاد همگرایی و تعامل بین مدرسه، خانواده و مسجد از دیگر موضوعات این فراخوان می باشد.

باقری با بیان تجربه حضور روحانی مساجد و نهادها در مدارس همجوار و جذب دانش آموزان و خانواده آنان به مسجد خاطرنشان کرد: بازشناسی تجربه های مؤفق متولیان مدرسه و مسجد در پیوند خانه ، مدرسه و مسجد و آموزش معارف نماز؛ الزامات و بایسته های دانشی و بینشی ورود مبلغین و روحانیون به مدرسه؛ تاملی درجایگاه پژوهشی دانشگاه فرهنگیان در شناخت عوامل فرهنگی و اجتماعی اقبال و ادبار نسل نو نسبت به اقامه نماز و راهکارها؛ شیوه های همگرایی مدیران و مربیان امور تربیتی مدارس و انجمن های اولیاء و مربیان و امامان جماعت مساجد در پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد نیز از دیگر موضوعات فراخوان این اجلاس به شمار می آید.

وی ادامه داد: الگوهای مؤفق هیئت های اندیشه ورز و شوراهای نماز و انجمن اولیاء و مربیان مدارس؛ ایده ها و الگوهای مؤفق برای رونق نماز جماعت مدارس و دانشگاه ها توسط دانش آموزان و دانشجویان؛ الگوهای مؤفق در پیوند نماز، مدرسه، دانشگاه ، خانواده و مسجد در ایران و کشورهای اسلامی؛ نقش استانداران و فرمانداران به عنوان روسای شوراهای اقامه نماز در حمایت از گسترش فرهنگ و معارف نماز در مدارس و مراکز علمی کشور نیز از دیگر موضوعات محسوب می شود که در این فراخوان به آنان توجه شده است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز قالب های شرکت در این اجلاس را ایده، تجربه و مقاله اعلام و یادآور شد: علاقه مندان تا ۲۵ دی ماه ۱۴۰۱ می توانند با ارسال آثار خود در این اجلاس شرکت کنند.
باقری افزود: نحوه ثبت نام و ارسال آثار از طریق پایگاه http://www.noor.namaz.ir است و اطلاعات تکمیلی و شرایط عمومی و اختصاصی در سامانه ثبت نام و ارسال آثار قابل مشاهده است.
وی زمان اعلام نتایج را اول بهمن ماه عنوان کرده و گفت: به ۱۲۸ نفر از برگزیدگان، لوح تقدیر و کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و هدایای ارزنده معنوی تقدیم خواهد شد.

تشریح جزئیات برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

منبع خبر: پورتال معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا