آذربایجان شرقیاخبار

پیش اجلاس دانش آموزی نماز شهرستان تسوج برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، پیش اجلاس و دوره آموزشی دعوت به نماز شهرستان تسوج با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، روز سه شنبه یکم اسفند ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به شیوه های دعوت به نماز، گفت: در دعوت به نماز، اولین و مهترین مرحله عامل بودن خود آمر است، هر چقدر خودمان به کاری که ارزش می دهیم به دیگری امر کنیم به همان اندازه موفق خواهیم شد. مدیر، معلم، پدر و مادر باید اول از همه خودشان اهل نماز باشند، و به نماز اهمیت بدهند، آن وقت تأثیر بیشتری دارد.

وی ادامه داد: در دعوت به نماز از بیان فطری غافل نباشیم که نماز تشکر از نعمت های الهی است و این را فطرت همه انسان ها می‌داند و نیاز به توضیح یا دین خاصی ندارد.

وی با بیان شیوه های دعوت به نماز، افزود: در دعوت به نماز، حتما باید مطالب با محبت بیان شود و در کنار آن از تشویق غفلت نشود و استمرار در یادآوری اهمیت خاصی دارد بطوری که خسته کننده نباشد، تبلیغ چهره به چهره و پاسخ به سوالات از دیگر شیوه ها می باشد.

وی با بیان اینکه روحیات و عواطف افراد در پذیرش دعوت متفاوت است، تصریح کرد: باید دقت داشت که انسان ها مثل میوه های درختان هستند برخی مثل توت هستند و با کوچکترین تکان میوه هایش میریزد و برخی مثل انار که باید تک تک به سراغش رفت و از درخت چید و برخی مانند گردو که باید با یک چوب بلند آنقدر بزنی تا چیده شود و برخی مانند گل محمدی که باید خیلی مواظب باشی که در هنگان چیدن گلبرگ هایش نریزد و دستت هم با خارش زخمی نشود، تمحل این موارد شیرینی هایی دارد که قبل از زحمتش نمی توان چشید.

در پایان با اهداء لوحی از فعالان نماز شهرستان تقدیر شد.

اجلاس نماز تسوجاجلاس نماز تسوج

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا