اخبارخراسان رضوی

کارگاه آموزشی مدرسین خانواده آموزش و پرورش ناحیه ۷ مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، کارگاه آموزشی مدرسین خانواده آموزش و پرورش ناحیه ۷ مشهد با تدریس استاد مرکز تخصصی نماز در روز یکشنبه دهم دی ماه تشکیل شد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی در این کارگاه آموزشی گفت: علاوه بر شیوه های جذاب و متناسب با ذائقه دانش آموزان و خانواده در مباحث نماز ضرورت دارد در بعضی موارد گفتمان نماز به صورت غیرمستقیم بیان شود تا اعتمادسازی و صمیمت به وجو آید.

وی ادامه داد: عنصر اثرگذار آن است که گوینده و مخاطب قبل از گفتگوکردن و دعوت آنان به نماز با تمرین خودمیریت بر آنچه که می گویند عامل باشند به این صورت نگاه مخاطب به معلم خود باعث یک تحول درونی و تغییر فراهم خواهد شد.

استاد مرکز تخصصی نماز مشهد افزود: خودمدیریتی هر مربی نیازمند دانش لازم که ذهنش همانند جعبه ابزار باشد نه تک ابزاری زیرا انسان ها حالات و رفتارهای مختلفی دارد نیازاست با افراد براساس شرایط روحی روانی آنها گفتگو کرد و دعوت به انجام داد.

سبحانی نیا اضافه کرد: دانش، بینش و بصیرت لازم زیرا بینش به معنی بهینه استفاده کردن از دانش است سپس نوبت می رسد به مهارت معلم که در حوزه مدیریت بر نماز خود و هم مدیریت دینی بر نماز دیگران در خانه، مدرسه و علاوه بر آنها داشتن اطلاعات کافی زیبایی خوانی نماز گرفته تا اسرار، آداب نماز که باعث رغبت ببشتر افراد به نماز خواهد شد.

در این کارگاه آموزشی مباحثی نیز از سوی مدرسین خانواده حاضر در جلسه مطرح و گفتگو گردید و به برخی از سوالات شرکت کننده ها در این دوره آموزشی پاسخ داده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا