اخبارحوزه ریاستقزوین

گردهمایی دبیران و ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، اولین گردهمایی مشترک دبیران اقامه نماز و ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی استان با حضور و سخنرانی سید احمد زرهانی قائم‌مقام ستاد اقامه نماز مرکز در روز یکشنبه مورخ ششم خردادماه در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد زاده کارشناس برنامه‌ریزی نظارت و ارزیابی ضمن تبیین نقاط ضعف و قوت عملکرد دستگاه‌های اجرایی از دبیران اقامه نماز دستگاه‌ها خواست در جهت رفع نواقص در بارگذاری مستندات اقدام کنند.

در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تسلیت شهادت شهدای خدمت و تشکر از زحمات دبیران و ائمه جماعات گزارش مختصری از فعالیت دستگاه‌ها را بیان کرد.

سید احمد زرهانی قائم‌مقام نماز ضمن تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی و یاران شهید ایشان و تشکر از زمان دبیران و ائمه جماعات عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های ما در نظام اسلامی نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز است که باید از کودکی و در خانواده‌ها شروع شود.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز گفت: بخشی از عدم توفیقات ما در ادارات در جذب افراد به نماز به مشکلات در خانواده‌ها برمی‌گردد. باید برای فرهنگ‌سازی برای اقامه نماز تلاش کنیم در خانه، مدرسه و مسجد فرهنگ‌سازی‌ها باید صورت بگیرد. اهل نماز بودن در خانه نور است. آن نور در همه‌جا مشاهده خواهد شد.

زرهانی در ادامه با اشاره به تنظیم تفاهم‌نامه از سوی مسئولان عالی‌رتبه اظهار کرد: وزیر و به‌تبع آن مدیرکل و روسای ادارات مسئول اقامه نماز هستند. باید حضور مدیران ارشد در نمازهای جماعت پررونق باشد تا زمینه حضور کارکنان نیز فراهم شود.

وی تأکید کرد: کارهای آموزشی و انگیزشی باید صورت گیرد تا بتوان هم فرهنگ نماز را اشاعه داد و هم زمینه دعوت دیگران به نماز را فراهم کرد. باید از منابع فرهنگی دستگاه‌ها برای کارهای آموزشی و انگیزشی بهره بگیریم.

سید احمد زرهانی ادامه داد: باید نیمرخ نماز را پررونق کرد چراکه با فراموشی ذکر خدا دچار تنگنا و مشکلات می‌شویم. خوشبختانه طبق گزارشات ارسال‌شده وضعیت اقامه نماز در استان قزوین خوب است اما قطعاً تا حد مطلوب فاصله زیادی دارد و باید در جهت کم کردن این فاصله از همه امکانات و ظرفیت‌ها استفاده کرد.

در پایان جلسه قائم‌مقام ستاد اقامه نماز به سؤالات حاضرین در گردهمایی پاسخ گفت.

گردهمایی دبیران و ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی استان قزوین برگزار شدگردهمایی دبیران و ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی استان قزوین برگزار شدگردهمایی دبیران و ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی استان قزوین برگزار شدگردهمایی دبیران و ائمه جماعات دستگاه‌های اجرایی استان قزوین برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا