اخبارهرمزگان

گردهمایی دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، گردهمایی دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان به میزبانی بانک ملت و با حضور آیت الله عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان، روز چهارشنبه سیزدهم تیرماه برگزار شد.

امام جمعه بندرعباس در این گردهمایی گفت: جنبه اجتماعی، حاکمیتی و سیاسی نماز در اسلام بسیار بزرگ است و اقامه نماز یکی از تکالیف حاکمیت سیاسی اسلام است.

وی گفت بعد فردی نماز یک تکلیف است و بیشتر آیه هایی که در قرآن کریم راجع به نماز آمده است بعد حاکمیت نماز است و یک بخش دیگر آن بعد اجتماعی است

حجت الاسلام عبادی زاده اظهار داشت: در امر نماز دو وظیفه داریم یکی اینکه این واجب الهی را انجام دهیم و باید نماز خواند و این وظیفه همگانی است و هم مسلمانان تقید به امر نماز دارند و نماز می خوانند و باید آن را انجام دهند، مهم تر از خواندن، اقامه نماز است که حاکمان دینی براساس آیه الذین ان مکناهم فی الارض اقامو الصلاه باید برای اقامه آن در جامعه تلاش و کوشش کنند و با فراهم کردن بسترهای آن زمینه خواندن نماز را برای همگان ایجاد کنند.

وی افزود: اما آنچه امروز بر تک تک مسئولان واجب است حکم عمل کردن به قرآن است تا آنجائیکه ظرفیت دارند برای اقامه نماز در حد وسع خود تلاش و بهره گیری از همه امکانات و ظرفیت ها تلاش کنند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: کار نماز با بخشنامه حل نمی‌شود و بخشنامه نماز مربوط به خداست، خداوند به صراحت در آیه ۴۱ سوره حج از همه کسانی که به تمکن رسیده اند به امر نماز بپردازند و برای ناز هزینه کنند و منتظر دستور و بخشنامه هم نباشند مطمئن باشید کسی برای کار نماز و هزینه در جهت اقامه نماز، یقه شما را نمی گیرد

وی اضافه کرد: مدیران خود متصدی امر نماز هستند و باید در صف اول نماز جماعت جلوتر از دیگران به نماز بایستند تا کارکنان به تاسی از آن ها به صفوف نماز به پیوندند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: برای تعمیم فرهنگ نماز در جامعه بویژه کارکنان و خانواده‌ها مدیران باید برنامه ریزی کنند و حقیقت امر نماز را تبیین کنند.

محمد عبادی زاده با اشاره به این مطلب که هر مقدار نمازخوان‌ها در جامعه بیشتر شوند آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می کنند و از گسترش منکرات در جامعه جلوگیری می کند.

وی خطاب به دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی گفت: همه باید تلاش کنید، باید شکرگزار باشید که خادم نماز هستید، تلاش کنید و همت گمارید تا آرمان های اسلام عزیز در جامعه پیاده و تبیین شود بدانید که خداوند اراده کرده تا شما عهده دار امر نماز باشید پس کوشش کنید بسترها را فراهم کنید تا موانع پیش روی اقامه نماز برداشته شود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در این گردهمایی با بیان اینکه نوآوری و اهمیت دادن به اقامه نماز اول وقت وظیفه همه مدیران اجرایی در نظام اسلام است و همه باید با جدیت آن را دنبال کنند و فضای مناسب و معنوی را جهت جذب و جلب همکاران و خانواده ها و مراجعین را به اقامه نماز فراهم نمایند

محمد اعتمادی اظهار داشت: برنامه های متنوع فرهنگی و آموزشی در سال جاری برای اقشار مختلف جامعه عملیاتی خواهد شد و آموزش و پرورش و سایر دستگاه های اجرایی از این برنامه ها سود خواهند برد

مدیر ستاد اقامه نماز استان با اظهار اینکه اشاعه فرهنگ نورانی نماز یک مسئولیت اجتماعی و همگانی است و همه مدیران نظام اسلامی بایستی در تبیین و ترویج مفاهیم نماز و تبیین کارکردهای آن مشارکت و همراهی نمایند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا