اخبارهرمزگان

نشست شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، نشست دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی استان با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیر ستاد اقامه نماز استان و دبیران دستگاه های اجرایی روز چهارشنبه نهم اسفند در سالن اجتماعات اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین اعتمادی در این نشست اظهار داشت: نماز بهترین پشتوانه و سرمایه آدمی در برابر وسوسه ها شیطانی است که این گنجینه پایانی ندارد و هرکس بیشتر با آن مانوس شود به سعادت دنیوی واخروی نزدیکتر خواهد شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان خاطر نشان کرد: نماز در جامعه علاوه بر تامین امنیت اجتماعی و روحی دارای اعتماد را در انسان افزایش می دهد وی جایگاه و ارزش نماز را در دین مبین اسلام به قدری بالا و با اهمیت عنوان کرد که آن را وظیفه همه مسئولان و آحاد جامعه دانست و گفت: در اقامه نماز از هیچ کوششی دریغ نکنیم و آن را بالاترین امور بدانیم وی به صحنه کشیدن نماز را یک ارزش دانست و برلزوم استفاده بهینه از جایگاه نماز تاکید کرد.

در ادامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان ضمن قدردانی از دست اندرکاران ستاد اقامه نماز استان و کسانی که برای نماز اول وقت در دستگاه های اجرایی تلاش می کنند حافظان و ادامه دهندگان اولیاء الهی ذکر کرد.

کامرانی با اشاره به این مطلب که اقامه نماز می تواند در انسان تحول و دگرگونی ایجاد کنند تصریح کرد: در دستگاه های اجرایی بحمدالله امکانات سخت افزاری در حوزه نماز قابل تقدیر است و در حوزه نرم افزاری باید گام‌های مهمی برداشته شود.

وی افزود: استان هرمزگان یک استان بی نظیر است و همانند استان هرمزگان در بین سایر استان ها نداریم و یا کم داریم ایشان با استناد به آمار و اطلاعات به ارائه آمار در زمینه های صنعتی، نفت، حمل و نقل، گردشگری، انرژی و حوزه صنعت و معدن پرداخت و گفت: برای سه سال آینده استان در زمینه تولید فولاد در کشور رتبه اول را احراز خواهد کرد.

وی با اشاره به انتخابات گفت: وعده الهی پیروزی حق بر باطل است و در نظام اسلامی و سنت الهی مبنای حاکمیت مردم و در راس آن مردم سالاری دینی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با استناد به بیانات بنیانگذار جمهوری اسلامی که می فرمایند، جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد به روند برگزاری انتخابات در بعد از کرونا و ناآرامی های سال گذشته اشاره کرد و گفت: بحمدلله انتخابات در سایه مشارکت عمومی، امنیت و سلامت و با حضور حداکثری و مشارکت عمومی برگزار می گردد.

وی حفظ نظام جمهوری اسلامی و ارزش‌های انقلاب اسلامی را هدف غایی جبهه مقاومت و مردم همیشه در صحنه و مدیران اسلامی عنوان کرد.

در پایان مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با ارائه گزارشی به تعداد مدارس جدیدی که دارای نمازخانه هستند اشاره کرد و گفت: در طرح‌های جدیدی هم از معماری بومی استفاده می شود و در آن ها فضای کافی به اقامه نماز اختصاص یافته وی تاکید کرد: آن دسته از مدارسی که قبلا احداث شده و فاقد نمازخانه هستند هم تلاش می شود که فضای مطلوبی را برای اقامه نماز ایجاد کنیم.

مهدی باوقار تصریح کرد: در آموزشگاه‌های جدید هیچ فضای آموزشی بدون در نظر گرفتن فضای اقامه نماز ایجاد نخواهد شد زیرا اقامه نماز به معنای واقعی کلمه نشانه و ثمره حکومت صالحان است.

نشست شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی هرمزگان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا