اخباربوشهرحوزه ریاست

جلسه فصلی دبیران اقامه نماز دستگاه های اجرایی بوشهر برگزار شد+ ویدیو

به  گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان بوشهر، اولین جلسه فصلی دبیران اقامه نماز دستگاهای اجرایی صبح روز شنبه بیست و نهم اردیبشهت ماه با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در سالن اجتماعات بیمه ایران برگزار شد.

در ابتدا خشنود مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن خیر مقدم، گزارشی از روند اجرای ارزیابی برنامه های ادارات در سال گذشته ارائه و اظهار کرد: با توجه به زمان باقی مانده، ادارات تفاهم نامه بومی سازی شده برنامه های سال ۱۴۰۳ را جهت انعکاس به ستاد مرکزی  به دفتر استان ارسال کنند.

در ادامه زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز، ضمن ارائه مطالبی در خصوص نویسندگان و اهل قلم در مورد عوامل  موثر در شکوفایی فرهنگ دینی و دین باوری، اظهار کرد: مهمترین رکن در اسلام نماز است.

وی افزود: همانگونه که در نظام اجرایی و اداری همه دولت ها در دنیا، پل و جاده و مواردی از این قبیل  جهت رفاه مردم ساخته می شود، در نظام اسلامی، علاوه بر این رفاهیات یک رسالت مهم آن، ترویج دین و اقامه نماز و عدل است و اقامه نماز مهمترین رسالت است.

وی در ادامه افزود: نماز باید مبتنی بر معرفت باشد، از این رو انتقال معرفت و دانش مساله مهمی است.

زرهانی گفت: بستر سازی و فراهم نمودن شرایط و امکانات وظیفه ما مسئولین است و در ستاد اقامه نماز کشور با راهنمایی از رهنمودهای مقام معظم رهبری مد ظله العالی با همه دستگاههای اجرایی تفاهم نامه امضا شده است و جهت اجرا به استانها ابلاغ می شود.

وی در ادامه افزود: مسئولیت اصلی اجرای برنامه ها در دستگاه بر عهده مدیر آن دستگاه می باشد و وقتی مدیر پیشگام در اجرای برنامه های نمازی باشد آن دستگاه موفق خواهد بود.

وی با بیان این مطلب که امروزه با نسل نو سرو کار داریم افزود: استقلال سازی و استقلال طلبی از ویژگی های نسل نو است و باید با استدلال آنها را قانع سازیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز در پایان تاکید کرد: یکی از راه هایی که می توان با نسل نو ار تباط برقرا کرد حضور روحانیون و ائمه جماعات ادارات در مدارس است و با آگاهای از دیدگاه های دانش آموزان می توان از معظلات نسل نو کاسته شود.

در پایان قائم مقام ستاد اقامه نماز به سوالات دبیران دستگاه های اجرایی پاسخ داد.

جلسه دبیران دستگاه های اجرایی استان بوشهر جلسه دبیران دستگاه های اجرایی استان بوشهر

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا