اخبارحوزه ریاستفارس

نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس در تاریخ دوازدهم آذرماه، نشست فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان فارس با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، ذوالانوار مدیر ستاد اقامه نماز استان فارس، حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس و کارشناسان در محل سالن اجتماعات حضرت خدیجه ستاد اقامه نماز فارس برگزار شد.

در نشست فصلی دبیران نماز شهرستان های استان فارس، مواردی از جمله بی توجهی بعضی از مسئولین نسبت به مسئله نماز در ادارات، عدم حضور بعضی از مدیران در نماز جماعت، کمبود اعتبار جهت مسائل فرهنگی به ویژه نماز در ادارات، عدم حضور دبیران اقامه نماز در شوارای اداری بعضی شهرستانها، مشکل عدم آگاهی بعضی از معلمان پرورشی نسبت به مسائل نماز و احکام و مشرف نمودن آنها نسبت به تربیت دانش آموزان به سمت نماز توسط دبیران مطرح شد.

پس از ارائه نکته نظرات، حجت الاسلام سقاچی گفت: ستاد اقامه نماز استان ضمن حضور در اکثر شهرستانها با فرمانداران و شورای اداری و اقامه نماز شهرستان جلسات متعددی را برگزار کرده است و اکثر فرمانداران نسبت به رفع مشکلات همکاری و مساعدت داشته اند.

وی از دبیران شهرستانها درخواست کرد که موارد و مشکلات را حتما با ستاد اقامه نماز استان در میان بگذارند تا در اسرع وقت به فرمانداران انعکاس داده شود.

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ادامه بیانات مبسوطی را ارائه کرد و گفت: قبلا بیشتر جوانان جبهه را دانش آموزان و دانشجویان تربیت معلم و فرهنگیان تشکیل می‌دادند؛ هرچند که متاسفانه امروز دید این عزیزان نسبت به این مسائل کمرنگ تر شده ولی ما نباید ناامید شویم و این موارد بیشتر مقطعی است.

وی افزود: ما هم اکنون با همکاری سایر ادارات و نیرو هایی که در ادارات هستند، بحث نماز را پیش می‌بریم و کارهای نمازی را نیروهای علاقمند به نماز در وزارت خانه ها و دستگاه های اجرایی پیگیری می‌کنند.

در پایان قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ضمن تشکر از دولت انقلابی آیت الله رئیسی که تمام مفاد پیام مقام معظم رهبری آخرین اجلاس را به ادارات ابلاغ کرد، از مجموعه دست اندرکاران استان فارس نیز قدردانی کرد و اشاره کرد که استان فارس کارنامه خوبی در امر گسترش فرهنگ نماز از خود نشان داده است.

شورای اقامه نماز دبیران فارس شورای اقامه نماز دبیران فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا