اخبارفارس

نشست آموزش نماز در مدرسه غیر انتفاعی بوستان علوی شهرستان مرودشت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ بیست و چهارم دی ماه، براساس برنامه های آموزشی مصوب سال ۱۴۰۲ ویژه مدارس، حجت الاسلام پرحاذه دبیر ستاد اقامه نماز مرودشت از مدرسه دخترانه بوستان علوی بازدید و مسائل احکام قرائت نماز و نحوه خواندن نماز را به آنان آموزش داد.

حجت الاسلام پرحاذه ضمن تبریک به دختران نوجوان که تازه به سن تکلیف رسیده اند، گفت: شما در این سن به جایگاهی خواهید رسید که اجازه راز و نیاز حقیقی با پروردگار متعال را دریافت خواهید کرد. امروز خدای متعال شما را دعوت کرده به مهمانی سفره الهی، پس از این لطفی که خدا به شما کرده متشکر باشید.

آموزش نماز در مدرسه فارس

وی همچنین در ادامه گفت: دانش آموزان عزیز، امروز اهمیت نماز از کسی پوشیده نیست. نماز ستون دین است و اگر کسی نمازش قبول شود دیگر اعمال هم پذیرفته می‌شود. حجت الاسلام پرحاذه توجه دانش آموزان را به چند نکته جلب نمود. اینکه آداب نماز را یاد بگیرید، مثلا بدانید لباس نماز گذار و مکان نماز گذار باید پاک باشد.همچنین دانش آموزان را به نحوه صحیح وضو گرفتن تشویق کرد.

وی افزود: نماز صحیح آن است که ارکان نماز را هم یاد بگیرید مانند نیت تکبیره الاحرام قیام رکوع و سجده.

خاطر نشان می‌شود دوره آموزشی نماز ویژه نونهالان و دانش آموزانی که تازه به سن بلوغ رسیده اند تا پایان سال تحصیلی در مدارس مرودشت برگزار می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا