اخباراصفهان

دوره آموزش احکام عملی نماز با عنوان سلامت معنوی در فریدن برگزار شد

دبیر ستاد اقامه نماز: در بُعد روحی و روانی بیماران نیز بایستی همانند جسم بیماران تلاش نمود که از مهمترین مصادیق بهبود روابط روحی و روانی بیماران اهمیت به نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، دوره آموزش احکام عملی نماز با عنوان سلامت معنوی در شهرستان فریدن با تدریس حجت الاسلام والمسلمین مالک اکبری دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان برای کادر درمان، سرپرستاران، مسئولین واحدها و پرستاران روز پنجشنبه سی ام شهریورماه در بیمارستان شهید رجایی فریدن برگزار شد.

دبیر ستاد اقامه نماز فریدن بالا بردن سطح دانش و بینش کادر درمان و پرستاری بیمارستان را هدف اصلی از برگزاری دوره آموزش احکام عملی نماز خواند و گفت: با فراگیر شدن احکام عملی نماز در سطح بیمارستان ها می توان خیلی از موانع اقامه نماز بیماران را برطرف نمود و بعضا از اقامه نماز اشتباه و باطل جلو گیری کرد.

وی ادامه داد و گفت: توجه به آثار نماز در بهبود خُلق وخو و روحیات بشر به عنوان تسکین دهنده و آرامش بخش، بیان اسرار و آداب نماز در زندگی انسان و رابطه دعا و معنویت در کاهش استرس و اضطراب های زندگی، احکام نماز جماعت، بیان کیفیت وضو، وضوی ارتماسی و تیمم از دیگر اهداف برگزاری این دوره می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری بیان کرد: در این دوره با اشاره به موضوعات مراقبت معنوی از بیماران در مواجهه با آسیب های روحی و جلوگیری از حزن و اندوه و استرس، و ایجاد نشاط در جامعه مطالبی بیان شد که با استقبال شرکت کنندگان مواجه شدد.

دبیر ستاد اقامه نماز فریدن ضمن آرزومندی برای بهبود وضعیت جسمی بیماران، یادآوری کرد و گفت: در بُعد روحی و روانی بیماران نیز بایستی همانند جسم بیماران تلاش نمود که از مهمترین مصادیق بهبود روابط روحی و روانی بیماران اهمیت به نماز و ایجاد ارتباط مستمر و عاطفی با خداوند و اهل بیت علیهم السلام است و تمامی مشکلات و بیماری ها از جمله استرس ها و نگرانی های بیمار و خانواده آن، تنها با امید و توکل به خداوند قابل جبران است.

در پایان به سوالات و شبهات پاسخ داده شد و شرکت کنندگان جهت بهبود اقامه امر نماز نقطه نظرات خود را بیان کردند.

آموزش احکام عملی نماز فریدن اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا