اخبارکردستان

شورای اقامه نماز مرکز آموزش فنی و حرفه ای کردستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که دارید علاوه بر کارکنان و خانواده های آنان برای مخاطبان نیز می توان دوره های آموزشی برگزار‌کرد ‌و‌ ستاد اقامه نماز استان نیز می تواند در تامین مدرس برای این دوره ها هماهنگی های لازم را بعمل آورد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، سیزدهم تیر ماه شورای اقامه نماز مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان با حضور مدیرکل و معاونین آن اداره کل، مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز و سایر اعضای شورا تشکیل شد.

در ابتدای جلسه علوی مدیرکل مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان گزارش مختصری از فعالیت ها و برنامه های نمازی آن اداره کل ارئه کرد و گفت: درخصوص ترویج فرهنگ اقامه نماز برنامه های متعددی اعم از برگزاری دوره های آموزشی، مسابقات کتابخوانی، جشن تکلیف برای فرزندان کارکنان و… با محوریت نماز در نظر گرفته شده است.

در ادامه مرادی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز درخصوص تقاهم نامه های کشوری و بومی، ارزیابی عملکرد مرکز آموزش فنی و حرفه ای در سال ۱۴۰۲، سامانه سجاده و سامانه معنا توضیحاتی ارائه کرد.

سپس عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان هدف از تشکیل جلسات شورای اقامه نماز دستگاه ها با حضور مدیرکل، معاونین و سایر اعضای آن را ارائه راهکار ها و برنامه هایی برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز عنوان کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت:  متناسب با اهمیت مسئله امر نماز انتظاراتی نیز وجود دارد، در دین مبین اسلام نماز از واجباتی است که هیچ گاه تعطیلی ندارد و نماز در هر شرایطی واجب است که این نشان از اهمیت والای این فریضه الهی است. .

عظیمی با اشاره به دو آیه ۱۶۲ سوره انعام و آیه ۷۳ سوره انبیاء در قرآن کریم اشاره کرد و گفت: در این آیات تمامی کار ها در یک طرف و نماز در طرف دیگر، تمامی کار های خیر در یک طرف و نماز به صورت جداگانه مطرح شده است که این ها نشان از اهمیت برجسته ی نماز است.

وی درخصوص بستر های آموزشی بعنوان یکی از ظرفیت های مرکز آموزش فنی و حرفه ای گفت: در کنار دوره های آموزشی فنی و حرفه ای می توان از دوره های آموزشی نمازی درجهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز استفاده کرد.

عظیمی افزود: با توجه به ظرفیت و پتانسیلی که دارید علاوه بر کارکنان و خانواده های آنان برای مخاطبان نیز می توان دوره های آموزشی برگزار‌کرد ‌و‌ ستاد اقامه نماز استان نیز می تواند در تامین مدرس برای این دوره ها هماهنگی های لازم را بعمل آورد.

مدیر ستاد اقامه نماز گفت: وقتی می خواهیم کسی را به نمازخواندن دعوت کنیم قبل از هرچیزی باید اهمیت آداب،اسرار و صحیح خوانی اذکار نماز را تبیین و تشریح کنیم.

وی با اشاره به دو مسابقه کتابخوانی ویژه عموم از کتاب سیره و سخن امام سجاد(ع) و مسابقه سراسری کتابخوانی نماز از کتاب راه و رسم بندگی، بر شرکت در این مسابقات تاکید کرد.

شورای اقامه نماز مرکز آموزش فنی و حرفه ای کردستان برگزار شدشورای اقامه نماز مرکز آموزش فنی و حرفه ای کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا