اخبارتهران

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان تهران برگزار شد

استاندار تهران: در امر نماز برای هر کاری یک پیوست علمی و پژوهشی ایجاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، نخستین جلسه شورای اقامه نماز استان با حضور فخاری استاندار، حجت الاسلام بهشتی سرپرست ستاد اقامه نماز و مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی، در روز شنبه مورخ هشتم اردیبهشت ماه برگزار شد.

استاندار تهران در اولین جلسه شورای اقامه نماز استان ضمن تأکید بر اینکه سطح عناصر و عوامل ضد دینی که ما امروز شاهد آن هستیم ، از همه دوران‌ها متفاوت‌تر است، اعلام کرد: باید دنبال راهکار عملی باشیم، کارهایی که فراتراز اقدامات نمایشی باشد.

وی تصریح کرد: ما به دنبال یک کار و یک فکر جدید هستیم که بتواند ذهن‌ها را به تغییر وادار کند. ما راجع به نماز باید گفتمان جدیدی ایجاد کنیم که فراگیر شود.

فخاری در ادامه ضمن تأکید بر پرهیز دستگاه‌های اجرایی از انجام کارهای تکراری در حوزه نماز و لزوم جریان‌سازی در این حوزه ، بیان داشت: باید راجع به ظرفیت‌های همگرا در سطح استان فکر کنیم. از ظرفیت‌های همگرا صدا و سیما و آموزش و پرورش و…، اینها ظرفیت‌هایی است که می‌توانند جریان‌سازی کنند .

حجت‌الاسلام‌والمسلمین بهشتی سرپرست ستاد اقامه نماز استان در سخنان خود با اشاره به نتایج بازدید‌ها و گزارشات واصله از وضعیت اقامه نماز در استان تهران به تشریح فرمایشات مقام معظّم رهبری مدظله‌العالی و آیین‌نامه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز پرداخت.

وی بیان کرد: گسترش فرهنگ اقامه نماز اقتضا دارد که در دوره جدید فعالیت‌های این ستاد ، با ارزیابی دقیق از فعالیت‌های دستگاه‌های استانی ، به دنبال احیاء امر اقامه نماز با برنامه‌های جدید و ایجاد هم‌افزایی بین دستگاه‌های مرتبط باشیم.

بهشتی تصریح کرد: بر این اساس از مطالبات جدی ستاد اقامه نماز استان از شما کارگزاران نظام اسلامی ، اهتمام به آیین‌نامه‌ها، بخشنامه‌ها و اسناد راهبردی ابلاغی می‌باشد .

 

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان تهران در سال جاری برگزار شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا