اخبارمرکزی

مدیران و معلمان، الگوهای عملی برای گرایش نوجوانان به سمت و سوی نماز هستند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، روز سه شنبه بیست و پنجم مهرماه، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان با احمدرضا نوازنی مدیر کل آموزش و پرورش با هدف برنامه ریزی جهت برگزاری دوره های آموزشی نماز ویژه مدیران و ائمه جماعت مدارس استان و استان های همجوار، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار حجت الاسلام رودبارانی ضمن تقدیر و تشکر از مجموعه آموزش و پرورش استان در خصوص همکاری خوب و مستمر با ستاد اقامه نماز در راستای برگزاری برنامه های آموزشی در مدارس، مطالبی را در خصوص اهمیت دادن به نماز دانش آموزان، بیان کرد و گفت: طبق پیام مقام معظم رهبری در اجلاس بیست و هفتم نماز (( مدارس را مزین به نماز خوانی نوجوانان کنید که این برترین تضمین برای سلامتی آینده جامعه است)) اقامه نماز در مدارس از وظایف بسیار مهم همه ما است که البته این امر را می توان با ایجاد انگیزه و دغدغه به وسیله آموزش اهمیت و معارف نماز در بین مدیران و امامان جماعت مدارس محقق کرد.

رودبارانی افزود: طبق فرمایش استاد قرائتی اگر مدیری اهل انگیزه و دغدغه در این زمینه شد با همه موانع، راه اقامه نماز مدرسه را بر پیدا و نماز را برپا می کند، اما اگر مدیری اینگونه نبود با و جود همه امکانات بهانه برای عدم اقامه نماز جور می کند، پس ایجاد انگیزه و دغدغه برای مدیران بسیار مهم می باشد.

در ادامه این دیدار نوازنی نیز ضمن خیر مقدم به مدیر ستاد اقامه نماز استان و تشکر از پیگیری های مجدانه صورت گرفته توسط ستاد اقامه نماز، به بیان گزارشی از برنامه های پرورشی آموزش و پرورش استان پرداخت.

وی بیان کرد: نماز یک کلاس تربیتی است، و در یک محیط تربیتی به نام مدرسه و در دوره های ویژه ( ابتدایی،راهنمایی و دبیرستان) باید به صورت جدی به آن پرداخته شود، و اداره کل آموزش و پرورش استان آمادگی خود را جهت هر نوع همکاری در این زمینه با ستاد اقامه نماز استان اعلام می کند.

وی ادامه داد: بی توجهی به اثر بخشی نماز و عدم آگاهی دانش آموزان به احکام نماز، به عنوان قشر آینده ساز جامعه، باعث می شود که آنها از مسائل دینی فاصله بگیرند و معضلات جامعه و فساد اجتماعی بیشتر شود.

نوازنی در پایان گفتگو افزود: ان شاالله با یاری خداوند متعال بتوانیم با همکاری ستاد اقامه نماز استان و پالایشگاه نفت شازند، این دوره آموزشی را به نحو احسنت برگزار کنیم و شاهد گسترش، توسعه و ترویج فرهنگ نمازو نماز جماعت در مدارس استان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا