اخبارگلستان

چهار نکته مهم برای رسیدن به مسجد در تراز انقلاب اسلامی

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان گفت: نخستین مسأله برای رسیدن به مسجد در تراز انقلاب اسلامی امام مسجد است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، حجت‌الاسلام محمد زمان قربانی گفت: در بحث مسجد در تراز انقلاب اسلامی نخستین مسأله امام مسجد است و امام مسجد به معنی عام است و تنها برای اقامه نماز نباید به آن اقتدا کرد و امام مسجد برای همه موضوعات مسجد و نه تنها مسجد بلکه موضوع محله می‌تواند به عنوان یک رهبر و پیشوا باشد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گلستان ادامه داد: امام مسجد، امام همه است و تنها امام مسجدیان نیست و اگر به دنبال مسجد در تراز انقلاب اسلامی در بعد نخست به امام مسجد و محله باید توجه کنیم و باید بررسی شود که آیا وی انگیزه لازم برای اداره مسحد دارد یا ندارد.

قربانی بیان کرد: مکان مسجد از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه شود، آیا مکان مسجد این ظرفیت را دارد که به عنوان مسجد تراز انقلاب معرفی شود، مسجدی که فضای کوچکی دارد و یا مسجدی که از در و دیوار آن کهنگی می‌بارد و یا فضای مناسبی برای حیات و صحن ندارد یقیناً این مسجد نمی‌تواند تراز انقلاب باشد.

وی افزود: نکته سوم ارکان مسجد است و مسجد یک ارکانی دارد، فرمانده پایگاه، خیران، هیئت امنا در مسجد فعالیت دارند و هر چه میزان هماهنگ این ارکان با امام جماعت بیشتر شود مسجد موفق‌تر خواهد بو، مسجد سنگر و محلی برای رجوع مردم باشد و نباید آن را ترک کرد.

این مقام مسئول ابراز داشت: نکته بعدی محتوا است که در مسجد عرضه می‌شود، گاهی مسجد امام جماعت دارد و مردم نیز رفت و آمد می‌کنند و فضای خوبی دارد ولی محتوای خوبی به مردم ارائه نمی‌کند و فضاسازی مسجد و پیامی که باید منتقل کند و ارکان مسجد از محتوایی که در اختیارشان قرار بگیرد باعث افزایش انگیزه بین جوانان برای حضور و فعالیت در مساجد می‌رسد.

منبع: گلستان ما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا