اخبار

قدردانی الازهر از رشادت مردم غزه: از قرآن نیرو بگیرید

الازهر مصر در بیانیه‌ای از مواضع دبیرکل سازمان ملل در حمایت از حقوق ملت فلسطین و نیز شجاعت و رشادت مردم بی‌دفاع این منطقه قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، الازهر با صدور بیانیه‌ای در خصوص حوادث غزه از مردم فلسطین و رشادت و شجاعت آنها قدردانی کرد.

در این بیانیه همچنین از مواضع «شجاعانه و جوانمردانه» آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد ستایش شده است.

الازهر همچنین شجاعت مردم آزاده جهان که ساکت ننشستند و برای محکوم کردن این کشتارهای وحشیانه در غزه به میدان آمدند و خواستار پایان دادن به تجاوزات صهیونیستی و پایان دادن به کشتار کودکان و مردم بیگناه شدند را ستوده است.

متن بیانیه الازهر در خصوص حوادث غزه به شرح زیر است:

سلامی محبت‌آمیز از جانب خداوند بر مقاومت فلسطین، بر مردم بیگناه غزه، نماد سربلندی و استواری و به فرزندان و زنان صبور آن. درود بر شما در حالی که با بدن‌های نحیف و سینه‌های برهنه خود با این آتشی که توسط ارتش تروریستی برافروخته شده روبرو می‌شوید؛ همان‌ها که خداوند از قلبشان رحم و مروت را سلب کرده و آنها را از تمام معانی اخلاقی و انسانی دور نموده است.  آنها انواع جنایت از بمباران بیمارستان‌ها، تخریب مساجد و کلیساها و کشتن کودکان، زنان، خبرنگاران روزنامه‌نگاران و شهروندان بی‌گناه و بی پناه را مرتکب می‌شوند.

به شما قهرمانان سلام می‌کنیم که با ایمان خود با کشتی‌های جنگی و ناوهای هواپیمابر و موشک‌اندازها مقابله می‌کنید و از سکوی ایمان به خدا بدون ترس با آنها می‌جنگید.

ای پهلوانان از قرآن خود نیرو بگیرید و از فرموده خداوند متعال استمداد کنید که فرمود: «ولا تهنوا ولا تحزنوا وأنتم الأعلون إن کنتم مؤمنین.»

الازهر به موضع شجاعانه و جوانمردانه آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد اشاره می‌کند که او بدون ترس بر ضرورت توقف تجاوز علیه ضعیفان و ستمدیدگان غزه تاکید می‌کند.

الازهر موضع همه آزادگان جهان را می‌ستاید که ساکت ننشستند و برای محکوم کردن این قتل عام وحشیانه در غزه بیرون آمدند و خواستار پایان دادن به تجاوزات صهیونیست‌ها و پایان کشتار کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها شدند.

الازهر از دولت‌های عربی و اسلامی می‌خواهد که به سرعت دست یاری به سوی برادران خود در فلسطین دراز و از پتانسیل، ثروت و منابع قدرت خود برای حمایت از آنها و در جهت جلوگیری از ظلم این رژیم غاصب علیه آنها استفاده کنند.

منبع خبر: ایکنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا