اخبارقزوین

مدیر ستاد اقامه نماز قزوین با رئیس عقیدتی سیاسی لشگر ۱۶ زرهی دیدار کرد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، حجت‌الاسلام موسوی مدیر ستاد اقامه نماز با حجت‌الاسلام آقاسیان رئیس عقیدتی سیاسی لشگر ۱۶ زرهی در روز چهارشنبه مورخ نهم خردادماه دیدار و گفتگو کرد.

حجت‌الاسلام موسوی ضمن عرض تسلیت شهادت رئیس‌جمهور و همراهان گفت: طبق ماده ۵ آئین‌نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز تمام دستگاه‌ها موظف‌اند برای ارتقاء دانش و بینش کارکنان و خانواده آن‌ها جلسات آموزشی، کتاب‌خوانی، مسابقه و… برای ترویج توسعه فرهنگ نماز را داشته باشند.

وی افزود: امیدواریم با همکاری مسئولین عقیدتی و سیاسی نیروهای نظامی و انتظامی استان نشست هایی مخصوص خانواده کارکنان نیروهای مسلح را داشته باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز عنوان کرد: در پژوهش و تحقیقات به‌عمل‌آمده از کسانی که اهل نماز هستند سؤال شده است که چه کسی باعث نمازخوان شدن شما شده‌اند؟ آن‌ها گفتند: خانواده و در خانواده نقش مادران تأثیر بیشتری داشته است، لذا باید خانواده و نقش مادران را جدی گرفت.

وی خاطرنشان کرد:  با عنایت به همین موضوع یکی از برنامه‌های ستاد اقامه نماز نشست با اولیاء دانش آموزان در آموزش‌وپرورش استان است که می‌تواند این برنامه در نیروهای مسلح هم اجرا شود.

حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: در این طرح باید به چند موضوع توجه شود. نخست شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز است که انبوهی از خانواده‌ها می‌خواهند فرزندانشان نمازخوان شود، ولی مهارت لازم را ندارند.

وی افزود: در گام دوم آموزش احکام است که بیشتر خانواده‌ها در این موضوع توانمندی لازم را ندارند و سوم پاسخ به شبهات در موضوع نماز و چهارم تصحیح و زیبا خوانی نماز است که باید انجام شود.

موسوی تاکید کرد: اجرای این برنامه‌ها مستلزم آموزش و توانمندسازی روحانیون و کسانی است که در عقیدتی و سیاسی‌ها مشغول به فعالیت هستند که در این موارد ستاد اقامه نماز استان آماده همکاری و مشارکت است.

در پایان حجت‌الاسلام آقاسیان طرح منزلت نماز در نیروهای مسلح را تبیین و گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌ها را ارائه نمود و مقرر شد جلسه‌ای با رؤسای عقیدتی و سیاسی نیروهای نظامی و انتظامی استان و ستاد اقامه نماز برای هماهنگی و اجرای برنامه تشکیل شود.

مدیر ستاد اقامه نماز با رئیس عقیدتی سیاسی لشگر ۱۶ زرهی قزوین دیدار کرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا