اخبارحوزه ریاستگفتگوها

برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با حضور‌ رئیس‌جمهور/ تمرکز بر انس نسل آینده با نماز

زرهانی از برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با عنوان نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و معلمان آینده خبر داد و گفت: این اجلاس پنجشنبه، ششم بهمن با پیام مقام معظم رهبری و سخنرانی رییس جمهور در وزارت کشور برگزار می‌شود.

«سید احمد زرهانی»، قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در گفت و گو با خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان در خصوص بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز گفت: تمرکز بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز حلول پیوند نماز با مدرسه، مسجد، خانواده، دانشگاه و توجه به پرورش معلمان آینده با محوریت و مشارکت آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: هدف این است که تلاش کنیم تا با همکاری دانشگاه فرهنگیان، وزارت آموزش و پرورش، امامان جماعت و جمعه در سراسر کشور مسئله اقامه نماز در نسل نو را در مدارس و دانشگاه فرهنگیان ارتقا ببخشیم.

زرهانی تصریح کرد: بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز پنج شنبه ششم بهمن با قرائت پیام مقام معظم رهبری، سخنرانی رییس جمهور در وزارت کشور و با حضور ۶۰۰ نفر از فرهنگیان، اساتید دانشگاه و ائمه جمعه ، جماعات و فعالان اقامه نماز برگزار می شود.

وی با اشاره به مهمترین محورهای این اجلاس تصریح کرد: فراخوان اجلاس شامل ۲۱ موضوع است که مهمترین آنها شامل نقش معلم در پیوند نماز، مدرسه ، دانشگاه ، خانواده و مسجد. تجربه زیسته معلمان در توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، جایگاه معلم در تبیین ارایه الگوهای برتر نماز، مدرسه، دانشگاه ، خانواده و مسجد. ظرفیت فناوری و فضای مجازی در پیوند نمار، مدرسه، دانشگاه، خانواده و مسجد است. ما دو بار فراخوان دادیم یک بار در آستانه کرونا که برگزار نشد و یک بار هم در همین اواخر که بالغ بر سه هزار مقاله و اثر دریافت شده است که در حال داوری هستند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ادامه گفت: زمینه و موضوع اصلی این مقالات، راه های جذب نسل نو به اقامه نماز، شناخت مشکلات و رفع موانع و یافتن راهکارهای تشریک مساعی خانه، مدرسه ، مسجد و دانشگاه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا