اخبارزنجان

بیست و نهمین اجلاس منطقه‌ای نماز شهرستان ابهر برگزار شد

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمنان می‌دانند که اگر دختران در مسیر دین باشند می‌توانند سردارانی همچون سردار سلیمانی را پرورش دهند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان به نقل از خبرگزاری فارس ، آیت‌الله محمد حاج ابوالقاسم دولابی، نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در همایش بیست و نهمین اجلاس منطقه‌ای نماز شهرستان ابهر که با موضوع (نماز، مدرسه، دانشگاه، خانواده و معلمان آینده) و با همکاری آموزش و پرورش شهرستان ابهر، دفاتر ائمه جمعه، فرمانداری شهرستان ابهر، شهرداری و شورای اسلامی شهر ابهر و ستاد اقامه نماز شهرستان ابهر در محل سالن ۹ دی برگزار شد، با اشاره به آیاتی در مورد اهمیت نماز مخصوصا نماز جماعت که یاد آور قیامت است، اظهار داشت: نماز یادآور بسیاری از اصول دین است و  پیامبر اکرم(ص) به اقامه نماز اهمیت زیادی می دادند.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت فریضه نماز در طول تاریخ تصریح کرد: پیشینه نماز به پیامبران قبل بر می‌گردد و حضرت ابراهیم خانه کبعه را برای اقامه نماز ساختند.

وی ادامه داد: کسی که با خدا خلوت می‌کند از دنیا جدا می‌شود و بر همین اساس پیامبر اکرم(ص) فرمودند نماز معراج مومن است.

آیت‌الله دولابی با عنوان اینکه نماز از اسرار الهی است افزود: سلام آخر در نماز یعنی بازگشت از سفر ملکوتی به زمین و نماز پاکی از آلودگی‌ها است.
مشاور رییس جمهور در امور حوزه و روحانیت با اشاره به آداب وضو خاطر نشان کرد: وضو گرفتن یعنی دست و چشم و… را از گناهان پاک می‌کنیم و پاک به سوی خداوند می‌رویم.

بیست و نهمین اجلاس منطقه‌ای نماز شهرستان ابهر که با موضوع

 

وی با بیان اینکه الله اکبر یعنی خداوند از هر کسی بزرگتر است، افزود: الله اکبر یعنی باید گوش به فرمان خداوند و ائمه اطهار باشیم.

آیت‌الله دولابی با اشاره به اینکه دشمنان سعی در به انحراف کشیدن جوانان ما دارند، تصریح کرد: الگوی جوانان و نوجوانان ما هنرپیشه‌های غربی نبوده و ما از زندگی پیامبر اکرم و ائمه اطهار الگو می‌گیریم.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری هدف دشمنان و بدخواهان ایران را، قطع ارتباط جوانان با نماز و ارتباط با خدا دانست.

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه عنوان کرد: دختران برای رشد معنوی و فرصت‌های عبادت زمینه مساعد تری دارند، زیرا روحیه معنوی و پاکی داشته و بهتر می‌توانند با خداوند متعال راز و نیاز کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: دشمنان می‌دانند که اگر دختران در مسیر دین باشند می‌توانند سردارانی همچون سردار سلیمانی را پرورش دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا