اخبارزنجانگفتگوها

دعوت دانش آموزان به نماز در کانون فرهنگی هنری طاها با اجرای طرح «پیوند مسجد و مدرسه»

کانون فرهنگی هنری طاها در مسجد امام صادق(ع) انصاریه زنجان با اجرای طرح پیوند«مسجد و مدرسه» تلاش می کند تا با شیوه های عملی، دانش آموزان را به اقامه نماز دعوت کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، روح اله محمدی، مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری طاها اظهار کرد: کانون فرهنگی طاها یکی از کانون‌های فعال در تمام فصول سال است و برای رده های سنی کودکان و نوجوانان برنامه های متعددی اجرا می کند.

وی با یادآوری اینکه در جوار این مسجد مدرسه برادران پرویزی واقع و همین فرصت مناسبی برای پیوند دانش آموزان با مسجد فراهم ساخته است، تصریح کرد: با همکاری کادر مدرسه در طول فصل مدرسه، از دانش آموزان دعوت می شود تا در نمازهای جماعت مسجد شرکت کنند.

محمدی با بیان اینکه در مناسبت های مختلف سال نیز از ظرفیت این مدرسه برای شرکت دانش آموزان در برنامه های مسجد استفاده می کنیم، گفت: یکی از موضوعات مورد تاکید ما بحث دعوت دانش آموزان به اقامه نماز است که در این زمینه نیز موفقیت هایی کسب شده است.

مدیر مسئول کانون فرهنگی هنری طاها ادامه داد: تلاش می کنیم تا تمام برنامه هایی که در مسجد با مشارکت دانش آموزان اجرا می کنیم به وقت نماز ختم شود و نماز جماعت را با حضور گسترده دانش آموزان در مسجد اقامه می کنیم.

وی با یادآوری اینکه مساجد می توانند بازوی تربیت اخلاقی و معنوی برای مدرسه محسوب شوند، افزود: از اینرو لازم است بین مسجد و مدرسه پیوند ساختاری و نهادی برقرار شده و این دو نهاد مهم تربیتی با کمک و یاری یکدیگر به برنامه ریزی و اقدام مشترک در ترویج و دعوت دانش آموزان به نماز بپردازند.

محمدی با اشاره به اینکه طرح پیوند مسجد و مدرسه فرصت مناسبی برای اجرای برنامه های تربیتی فراهم کرده است، ادامه داد: در کنار اجرای برنامه های تربیتی در مسجد، دانش آموزان در گردش های علمی که توسط مسجد و مدرسه برنامه ریزی شده است شرکت می کنند تا خاطره خوبی در اذهان بچه ها از مسجد برجای گذارد.

وی ادامه داد: در برخی موارد نیز کادر کانون طاها در مدرسه برادران پرویزی حاضر می شود و مباحث تربیتی و اعتقادی برای دانش آموزان بیان می گردد.

مدیرکانون فرهنگی هنری طاها در پایان خاطرنشان کرد: تمام برنامه هایی که با مدیریت مسجد و مدرسه اجرا می شود با هدف حضور پرشور دانش آموزان در مدرسه و اقامه نماز جماعت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا