زنجان

لزوم اجرای برنامه های مستمر نماز در فضای مجازی و حقیقی برای نوجوانان

مدیر دبیرستان دخترانه هاجر گفت: طرح هایی که در راستای تقویت قوای دینی نوجوانان و جوانان اجرا می شود ادامه دار باشد چرا که در آینده و تصمیم گیری این نوجوانان تاثیر گذار خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، لیلا مقبولی اصل در حاشیه عهدواره به رنگ قنوت با بیان اینکه برگزاری چنین اجلاسی مانند اجلاس سراسری نماز ایجاد فرصتی برای دانش آموزان است، اظهار کرد: در این راستا دانش آموزان میتوانند سوالات، شبهات و دغدغه های خود در خصوص مسائل دینی را داشته و قطعا شاهد بازخوردهای خوبی نیز خواهیم بود.

وی با بیان اینکه دختران نوجوان که در سن بلوغ قرار دارند و دارای سوالات فراوانی در خصوص مسائل دینی هستند، افزود: مطمئنا اقداماتی که در راستای نماز در سطح جامعه انجام میشود در آینده و تصمیم گیری این نوجوانان تاثیر گذار خواهد بود.

مدیر دبیرستان دخترانه هاجر، ضمن تشکر و قدردانی از بانیان طرح به رنگ قنوت، بیان کرد: امیدواریم با برگزاری چنین طرح ها که در راستای تقویت قوای دینی و تغییر ذهنیت در خصوص نماز است و قدم های مثبتی برداشته شده است ادامه دار باشد.

مقبولی اصل با بیان اینکه هرچند برآیند این نوع جلسات در جای خود موثر و مفید است، تصریح کرد: قطعا جلسات مقطعی یک و دو ساعته توانایی مقابله با شبهه‌افکنی ۲۴ ساعته دشمن در فضای مجازی برای نوجوانان را نخواهد داشت، بلکه برنامه‌ای مستمر و موثر و همراهی با نوجوانان در فضای حقیقی و مجازی برای این امر مهم میطلبد.

وی با بیان اینکه نوجوانی مقطعی است که با تلاطمات فکری و روحی همراه است و ذهن نوجوان پرسشگرانه در جستجوی آرامش گمشده خود است، افزود: اگر نهاد دین پاسخگوی سوالات او نباشد و روح او را با مسائل حقیقی سیراب نکند، رهزنان زیادی هستند که با سراب حقیقت، فکر و روح او را به سمتی که خود می‌خواهند هدایت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا