اخبارزنجانگفتگوها

سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان فرصت مناسبی برای ترغیب نسل نو به نماز است

به گفته آیت الله خاتمی، بایستی از فرصت ایجاد شده از برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان برای تشویق و ترغیب نسل نو به اقامه نماز دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، آیت الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان امروز دوشنبه چهارم دی ماه، در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی سی امین اجلاس سراسری نماز گفت: نخستین کار عملی که پیامبر بزرگوار اسلام پس از مهاجرت به مدینه انجام داده است؛ پایه گذاری مسجد در قبا و مدینه منوره بوده است.

وی تصریح کرد: به فرموده پیامبر اکرم (ص) مسجد سنگر است و در صدر اسلام همه تصمیمات دینی و اسلامی در مسجد گرفته می‌شد.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس نیز نقش تاثیرگذار مساجد را دیدیم، گفت: راهپیمایی ها شروعش از مساجد بود از همین رو باید توجه بیشتری به مساجد داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان افزود: انتظار داریم ائمه جماعات امام باشند و به آگاهی بخشی افرادی که در مسجد حضور پیدا می کنند کمک کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، وجود آسیب‌ها و آشوب‌های اجتماعی را نشانگر کم توجهی به نسل نو عنوان کرد و گفت: امام جمعه علاوه بر توجه به خطبه‌های نماز جمعه باید به نسل نو نیز توجه کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بر ضرورت ترویج فرهنگ اقامه نماز جماعت بالاخص در مدارس تاکید کرد و یادآور شد: سی امین اجلاس سراسری نماز که میزبانی آن را استان زنجان برعهده دارد فرصت مناسبی برای ترغیب نسل نو به نماز است.

خاتمی گفت: خداوند وقتی فرمان به صلوات می‌دهد اول از خود شروع می‌کند و بعد ملائکه و بعد به کسانی که ایمان آوردند امر به صلوات می‌کند لذا مدیران با حضور در نماز جماعت موجب حضور معاونین در نماز خواهد شد و در کنار آن حضور کارمندان در نماز را به همراه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا