اخبارزنجانگفتگوها

دوره آموزشی «شیوه‌های نوین دعوت به نماز» ویژه مدیران کانون‌های مساجد استان زنجان برگزار می شود

به گفته اسلامی، در آستانه سی امین اجلاس سراسری نماز در استان زنجان، دوره آموزشی سه روزه «شیوه‌های نوین دعوت به نماز» ویژه مدیران کانون‌های مساجد استان زنجان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، محسن اسلامی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان زنجان امروز سه شنبه پنج دیماه در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی اجلاس نماز در زنجان با اشاره به اینکه کانون‌های مساجد استان زنجان در قالب بخش مردمی کمیته فرهنگی سی امین اجلاس سراسری نماز فعالیت می کند، گفت: در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز دوره آموزشی «شیوه‌های نوین دعوت به نماز» ویژه مدیران کانون‌های مساجد استان زنجان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این دوره سه روزه برای ۶۰ نفر از مدیران کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان اجرا خواهد شد، گفت: ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان زنجان در حوزه اطلاع رسانی برنامه های سی امین اجلاس نماز نیز فعالیت می کند.

اسلامی با یادآوری اینکه کتابچه«عکس و نیایش» شامل آثار هنرمندان زنجانی با موضوع نماز توسط ستادهماهنگی کانون های مساجد زنجان و همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به چاپ خواهد رسید، گفت: این کتابچه همزمان با آیین سی امین اجلاس سراسری نماز رونمایی خواهد شد.

مدیر ستاد کانون های مساجد استان زنجان در ادامه به برنامه های این نهاد در طول سال و در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین نسل نو اشاره کرد و افزود: در طول سال با همکاری آموزش و پرورش، دهیاری ها، سپاه و اوقاف برنامه جشن تکلیف دختران و پسران را بالاخص در مناطق محروم استان برگزارمی کنیم.

به گفته وی، امسال نیز در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز، مراسم جشن تکلیف دختران روستای پایین کوه زنجان را با همکاری دستگاه های متولی اجرا خواهیم کرد.

اسلامی با یادآوری اینکه برگزاری جشنواره مدهامتان از سیاست های ستاد کانون های مساجد کشور است، گفت: در جشنواره امسال متسابقین در رشته های اذان و تصحیح قرائت بایکدیگر به رقابت پرداختند که ۱۵۰ میلیون ریال جوایز نقدی به برگزیدگان این جشنواره در استان زنجان پرداخت شد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان در پایان خاطرنشان کرد: در راستای دعوت نسل نو به نماز، ائمه جماعت مساجد اعضای کانون های مساجد را به اقامه نماز جماعت در مسجد دعوت می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا