اخبارزنجانگفتگوها

برگزاری برنامه های نماز نقش پیشگیری کننده در جوانان و نوجوان دارد

دبیر شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: برگزاری چنین اجلاسیه ها و برنامه ها در خصوص نماز میتواند برای قشر جوان و نوجوان نقش پیشگیری کننده در آسیب های اجتماعی داشته باشد

به گزارش ستاد اقامه نماز استان زنجان، محبی، دبیر شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان امروز شنبه نهم دی ماه در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی سی امین اجلاس سراسری نماز با اشاره برگزاری اجلاس سراسری نماز و انتخاب عنوان این اجلاس بر نسل نو اظهار کرد: مخاطبان اداره کل ورزش و جوانان نیز همگی از قشر جوان و نوجوانان است.

وی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان هرساله برنامه های مستمر برای قشر جوان و نوجوان دارد، افزود: این اداره کل نیز با توجه به وجود مخاطبان در این اجلاس نقش دارد که فضاسازی و اطلاع رسانی به مخاطبان انجام شود کا در این راستا نیز اطلاع رسانی ها در فضای حقیقی و مجازی به مخاطبان اداره کل اطلاع رسانی شد.

دبیر شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان، تصریح کرد: همچنین این اطلاع رسانی اجلاسیه نماز به شهرستان های استان زنجان نیز اطلاع رسانی و با استفاده از تلویزیون شهری به اطلاع همشهریان و ورزشکاران استان انجام شده است.

محبی ادامه داد: طی برنامه ریزی های انجام شده نیز در محوطه ورزشگاه انقلاب دیوار نویسی با موضوع نماز انجام خواهد شد که کارهای اولیه این اقدام صورت گرفته شده است.

وی با بیان اینکه مجموعه ورزشی انقلاب و ۱۵ خرداد امجدیه شهر زنجان تعداد زیادی از جوانان که به بیش از هزار نفر می رسد را شامل می‌شود، افزود: در این دو مجموعه ورزشی و مجموعه های ورزشی سطح استان نیز اقداماتی در خصوص نماز اطلاع رسانی صورت پذیرفته شده است.

این مسئول ادامه داد : همچنین قهرمانان ملی و بین المللی در تمامی عرصه های ورزشی و نماز فعال هستند احصا و به ستاد اقامه نماز استان زنجان معرفی شده اند.

محبی خاطر نشان کرد: همه ساله این اداره کل برای ورزشکاران و قهرمانان فعال نمازی برنامه تجلیل برگزار میکند و به مدت ۶ سال نیز این اداره کل استان عنوان رتبه شایسته تقدیر ویژه را در ارزیابی عملکرد کسب کرده است.

وی با بیان اینکه از ظرفیت سمن ها نیز در اجلاسیه استفاده شده است، افزود: پیش از این نیز آثار سمن ها در اجلاسیه نماز به عنوان برگزیده استانی در بخش انیمیشن و فیلم انتخاب شده است که باعث افتخار استان و این مجموعه است.

دبیر شورای اقامه نماز اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: با استفاده از ورزشکاران و قهرمان ملی و بین المللی برای اثر گذاری بر مخاطبان در خصوص نماز در دستور کار این اداره کل داریم.

محبی یادآوری کرد: در سال گذشته نیز جوان برتر حوزه قرآن و نماز از ورزشکار و قاری برتر تجلیل بعمل آمد.

وی با بیان اینکه این اجلاسیه نماز برکات بسیار زیادی در استان و در سطح کشور دارد، بیان کرد: امیدواریم بتوانیم برای جامعه و ورزش و جوانان با حضور رئیس ستاد اقامه نماز کشور حجت السلام قرائتی نشستی داشته باشیم ودر صورت مسیر نبودن این امکان از حضور سایر مسئولان بتوانیم بهره ببریم.

این مسئول با بیان اینکه برگزاری چنین اجلاسیه ها و برنامه ها در خصوص نماز میتواند برای قشر جوان و نوجوان نقش پیشگیری کننده در آسیب های اجتماعی داشته باشد و جوانی که با معنویات نماز آشنا باشد مسلما اثرات مثبتی در سطح جامعه خواهد داشت و به نوعی خود سازی را داشته که از برکات نماز است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا