اخبارحوزه ریاستگفتگوها

ببینید/ پیوند مسجد و مدرسه در کاهش آلودگیهای اجتماعی تاثیرگذار است

زرهانی با برشمردن اهمیت و جایگاه فریضه الهی نماز به ویژه در بین نسل نوجوان وجوان ، پیوند مسجد و مدرسه را در گسترش تعالیم دینی و کاهش آلودگیهای اجتماعی تاثیر گذار عنوان و بر تلاش در زمینه کار بیشتر در مدارس تاکید کرد.

به گزارش ستاد اقامه نماز استان زنجان؛ سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در گفتگو با کمیته فرهنگی سی امین اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: به طور طبیعی اقامه نماز کاری است که منوط شده به آگاه شدن و با برگزاری این همایش انسان از فلسفه و اسراسر نماز آگاه می شود.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین اهداف برگزاری اجلاس نماز هم آگاه کردن دستگاه های فرهنگی است؛ تا در نهایت از ظرفیت آنها برای آگاه سازی نسل نو استفاده کنیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه امروزه نسل نو با امواج مهیبی از فضای مجازی مواجه است که دشمن به استفاده از آن است، افزود: متولیان امر باید در مقابل این هجمه ها مقابله کنند و اهالی فرهنگ و اندیشه در ذیل این ستاد امکانات لازم را در ادارات و دستگاه های مختلف بسیج کنند.

زرهانی با برشمردن اهمیت و جایگاه فریضه الهی نماز به ویژه در بین نسل نوجوان وجوان، پیوند مسجد و مدرسه را در گسترش تعالیم دینی و کاهش آلودگیهای اجتماعی تاثیر گذار عنوان و بر تلاش در زمینه کار بیشتر در مدارس تاکید کرد.

قائم مقام ستاد اقامه مرکز آموزش دقیق تر و عمیق تر امامان جماعت مدارس را یاد آور شد و گفت: اینها باید با حقوق روانشناسی و تعلیم و تربیت اسلامی آشنایی لازم را پیدا کنند تا بتوانند ان شا الله نقش تاریخی خود را ایفا کنند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا