اخبارزنجانگفتگوها

اعلام آمادگی شهرداری زنجان برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر سی امین اجلاس سراسری نماز

شهردار زنجان با اشاره به اقدامات تبلیغی و فضاسازی محیط شهری با استفاده از طرح های فاخر هنری با موضوع نماز در قالب دیوار نگاره ، استند ، بیلبورد و عرشه های موجود در سطح شهر گفت: المان هایی با موضوع نماز در سطح میادین شهر زنجان نصب شده است.

به گزارش ستاد اقامه نماز استان زنجان، علیرضا فیروزفر، شهردار زنجان امروز یازدهم دی ماه در گفتگو با کمیته فرهنگی سی امین اجلاس سراسری نماز با اشاره به اینکه رویداد مهمی را در استان زنجان طی روزهای آتی شاهد خواهیم بود، اظهار کرد: سی‌امین اجلاسیه سراسری نماز به میزبانی زنجان در اواسط دیماه برگزار خواهد شد.

شهردار زنجان گفت: پایتخت شور و شعور حسینی افتخار میزبانی این برنامه عظیم و یکی از مهمترین همایش‌های فرهنگی و مذهبی را دارد که اتفاق مبارکی برای شهرمان به شمار می‌رود.

فیروزفر از آمادگی مجموعه شهرداری جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر اجلاس سراسری نماز در زنجان خبر داد و افزود: قطعا همه همکاران شهرداری و اعضای محترم شورا در کنار مسئولین و همراه با این رویداد وظایف خودشان را انجام خواهند داد.

وی با بیان اینکه اجلاسیه سراسری نماز همه ساله با پیام مقام معظم رهبری و سخنرانی یکی از روسای قوای سه گانه و به میزبانی یکی از استان‌ها برگزار می شود، یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته ریاست محترم جمهوری در سفر به استان زنجان سخنران ویژه این مراسم خواهد بود.

شهردار زنجان به برگزاری جلسات متعددی با ستاد اقامه نماز در راستای اجرای این اجلاسیه در زنجان اشاره کرد و گفت: تصمیمات خوبی در این جلسات اتخاذ شده است.علاوه بر آن با محوریت شهرداری زنجان اقدامات تبلیغی و فضاسازی محیط شهری با استفاده از طرح های فاخر هنری با موضوع نماز که در قالب دیوار نگاره ، استند ، بیلبورد و عرشه های موجود در سطح شهر و نصب المان‌ها و تندیس هایی با موضوع اقامه نماز به صورت جدی صورت خواهد پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه اولین طرح دیوارنگاره‌ی بزرگ میدان ولیعصر با موضوع نماز و محوریت نسل نو اکران خواهد شد، تصریح کرد: معاونت خدمات شهری با فراهم نمودن مقدمات و نیازهای اساسی مثل پارکینگ تکمیل فضای سبز و سایر خدمات مورد نیاز در آماده سازی مصلا با استفاده از ماشین آلات و تامین نیروی انسانی لازم به میدان آمده است و با تمام امکانات آماده خدمت‌رسانی به شرکت‌کنندگان در سی‌امین اجلاس سراسری نماز می‌باشد.

فیروزفر به مشارکت شهرداری زنجان در اجرای نمایش بزرگ«آواز پرجبرئیل» در نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان اشاره کرد و گفت: در این نمایش که با حضور جمع کثیری از هنرمندان استان زنجان از۴ تا ۱۴ دی ماه در حال اجراست؛ صحنه های زیبایی از نماز و عبادت برای مخاطبین به نمایش درآمده است.

شهردار زنجان با اشاره به اجرای طرح«عهدواره به رنگ قنوت» در مدارس استان زنجان تصریح کرد: در این طرح که در ۴۰ مدرسه استان زنجان به اجرا درآمد اساتید تخصصی نماز از قم دانش آموزان را با فلسفه نماز آشنا کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا