زنجان

زنجان، میزبان ۳۵۰ میهمان در سی امین اجلاس سراسری نماز است

افشارچی با اشاره به اینکه زنجان آماده برگزاری سی امین اجلاس نماز است، گفت:در راستای تمرکز بر نماز نسل نو که به عنوان شعار این دوره از اجلاسیه تعیین شده است برنامه های تبیینی و آموزشی با موضوع نماز در مدارس اجرا شده است.

به گزارش ستاد اقامه نماز استان زنجان، محسن افشارچی، استاندار زنجان امروز دوازدهم دی ماه در نشست خبری با خبرنگاران به سی امین اجلاس سراسری نماز به میزبانی زنجان و با سفر دور دوم رئیس جمهور به استان اشاره کرد و گفت: اولین چیزی که در روز حساب از انسان بازخولست می شود، نماز است.

وی با استناد به آیه ۳۶ سوره زخرف که خداوند فرموده است: “وَمَن یَعۡشُ عَن ذِکۡرِ ٱلرَّحۡمَٰنِ نُقَیِّضۡ لَهُۥ شَیۡطَٰنٗا فَهُوَ لَهُۥ قَرِینٞ، و هر کس از یادِ [خداى] رحمان دورى کند، شیطانى بر او مى گماریم تا آن شیطان همنشین او شود.” گفت: قبول شدن اعمال نیک انسان ها در قیامت مشروط بر قبولی نماز اوست.

استاندار زنجان به برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز به میزبانی زنجان و همزمانی آن با دور دوم سفر ریاست جمهوری به زنجان اشاره کرد و یادآور شد: زنجان میزبان ۳۵۰ میهمان از سراسر کشور برای اجلاسیه نماز است.

افشارچی با اشاره به تشکیل کمیته ها و جلسات متعدد برای این اجلاسیه در استان خاطرنشان کرد: در راستای تمرکز بر نماز نسل نو که به عنوان شعار این دوره از اجلاسیه تعیین شده است برنامه هایی از ماه ها قبل در مدارس آغاز شده است.

وی به اجرای طرح عهدواره به رنگ قنوت در مدارس استان اشاره کرد و افزود: با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز دوره های آموزشی خوبی برای دانش آموزان اجرا شده است.

استاندار زنجان با اشاره اجرای برنامه های چندرسانه ای در حاشیه این اجلاسیه، اضافه کرد: نمایش بزرگ “آواز پر جبرئیل” با حضور جمع کثیری از هنرمندان برای عموم مردم اکران می شود.

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا