اخبارحوزه ریاستزنجان

جلسه ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، جلسه ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز با حضور قائم مقام، معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز کشور، استاندار، نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان زنجان، در روز سه شنبه بیست و سوم آبان ماه در محل استانداری زنجان برگزار شد.

ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز

سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در این جلسه گفت: آنچه را که امروز در زنجان می بینیم، آمادگی، اراده، همدلی و قدرت برنامه ریزی است و بابت این موهبت به درگاه خدا سپاسگزاریم.

وی ضمن قدردانی از گزارش کمیته های اجلاس، گفت: به فعالیت کشاندن افکار عمومی و بسیج نیروها و اقشار و به میدان آمدن نسل نو در جهت اثرپذیری معارف نماز ضروری است.

سید احمد زرهانی گفت: اجلاس های نماز دستاوردهای علمی دارد و در سال گذشته این دستاوردها بعد از احصا و تایید استاد قرائتی، توسط رئیس جمهور به عنوان تکالیف سازمانی ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه دشمن با تمام قوا در حال انجام تبلیغات در بین نوجوانان و نسل نو می باشد، گفت: با استفاده از اساتید و هنرمندان و برگزاری میزگردهای تخصصی نماز در صدا و سیما، علل کاهلی در اقامه نماز و ترغیب نماز بررسی شود.

زرهانی با بیان اینکه اجلاس‌های سراسری نماز یک دستاورد استانی نیز دارد و آن‌ هم سبقه نمازی دادن به شهرها، روستاها، دانشگاه‌ها و همه محافل است، افزود: از هم‌اکنون با حضور نوجوانان باید میزگرد‌ها با موضوعات نماز برگزار شود و اقامه نماز از طریق مسجد و مدرسه ترویج شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه ۹۰ درصد نوجوانانی که کاهل نماز هستند اسرار نماز را نمی‌دانند و ۹۰ درصد نوجوانانی که نماز می‌خوانند این کار را از خانه و از مادران خود آموخته‌اند؛ گفت: صدا و سیما می‌تواند به این موضوعات ورود یابد، مدیران حوزه، مدارس، دانشگاه‌ها، معلمان باید وارد عرصه شوند و از این فرصت‌ها استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه باید از همه امکانات استفاده کرد، افزود: با وجود شهردار راست قامت زنجان و وجود چنین شورای شهری خیلی بهتر می‌توان اجلاسیه نماز را برگزار کرد. شهرداری امکانات خوبی برای پشتیبانی فکری و فرهنگی دارند و چنان چه استاندار امر کنند بخشی از برنامه‌ها می‌تواند به بخش فرهنگی شهرداری زنجان سپرده شود.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه شهرداری‌ها در برخی استان‌ها نمازخانه‌های خوبی درست کرده‌اند، تصریح کرد: این رویداد در زنجان رویداد بسیار خوبی خواهد بود و ما در کنار شهرداری هستیم و از امکانات این ارگان استفاده خواهیم کرد.

ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نمازآیت الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر زنجان نیز در این جلسه به اهمیت برگزاری اجلاس سراسری نماز اشاره کرد و گفت: باید تلاش شود تا همزمانی ۲ رویداد سفر رییس جمهور به استان و میزبانی اجلاس سراسری نماز، بدون نقص و کاستی برگزار شود.

استاندار زنجان

محسن افشارچی استاندار زنجان در جلسه ستاد برگزاری اجلاس سراسری نماز، افزود: میزبانی زنجان از اجلاس سراسری نماز، موضوع مهمی است که برگزاری مطلوب این رویداد با توجه به همزمانی سفر استانی رییس جمهور و دیگر برنامه های سنگین و متعدد به هماهنگی های بیشتری نیاز دارد.

افشارچی با بیان اینکه در بخش ها و کمیته های اجلاس سراسری نماز کارهای مختلفی انجام شده است، گفت: عمده تمرکز در این کمیته ها بر روی مدارس برای ترویج فرهنگ نماز است.

استاندار زنجان افزود: تلاش می کنیم تا این اجلاس به صورت آبرومندانه در استان برگزار شود.

سی‌امین اجلاس سراسری نماز با عنوان «نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه» به میزبانی استان زنجان در آذرماه برگزار می‌شود.

در پایان قائم مقام ستاد اقامه نماز به همراه جمعی از معاونین و مدیران ستادی از مصلی نماز جمعه زنجان، محل برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز بازدید کرد.

ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز

ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز

ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز

ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز

ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز

ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز

ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا