اخبارزنجان

عملیات اجرایی ۳۰ باب نمازخانه بین راهی در کشور آغاز می شود

رئیس شورای اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از آغاز عملیات اجرایی 30 باب نمازخانه بین راهی در کشور همزمان با سی امین اجلاس سراسری نماز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، حجت الاسلام مجتبی ناصری، رئیس شورای اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی سی امین اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای پیرو تفاهم نامه منعقد شده در سال ۹۹ با ستاد اقامه نماز و دستور مقام عالی وزارت در سال ۱۴۰۲ نسبت به احداث ۴۰ باب نمازخانه بین راهی و آغاز عملیات اجرایی ۳۰ مجموعه جدید کرد.

وی با اشاره به اینکه ۴۰ مجموعه باقیمانده از ۱۱۰ نمازخانه بین راهی در سال ۱۴۰۳ احداث خواهد شد، گفت: نمازخانه های بین راهی با هدف توسعه مرکز عبادی و رفاهی، افزایش سطح خدمت رسانی عمومی در محورهای شریانی و کم برخوردار کشور، افزایش ضریب ایمنی و کاهش حوادث جاده ای، طراحی واحد با بهره گیری از نقوش معماری ایرانی و اسلامی، مکان یابی مناسب با توجه به نیازهای جاده های شریانی، سرعت بالای اجرای، اجرای محوطه و فضاهای داخلی و مطابقت با استانداردهای مناسب سازی احداث می شود.

رئیس شورای اقامه نماز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ادامه داد: ۱۴ باب نمازخانه بین راهی تا آبان ۱۴۰۰ احداث شده، ۱۰ باب نمازخانه بین راهی تا آبان ماه ۱۴۰۱ افتتاح شده و ۱۶ باب نمازخانه بین راهی نیز در دی ماه امسال قابل افتتاح است. که در مجموع برای ساخت ۴۰ باب نمازخانه بین راهی ۱۴۰ میلیارد تومان هزینه و برای ۳۰ باب نمازخانه بین راهی که عملیات اجرایی آن همزمان با سی امین اجلاس سراسری نماز شروع می شود ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.

وی تعداد مجتمع های خدماتی رفاهی در حال بهره برداری در کشور را ۱۰۲۲ باب خواند و گفت: ۵۶۸ باب مجتمع خدماتی رفاهی در حال ساخت و ۱۰۸۰ باب در حال استعلام است.

حجت الاسلام ناصری میزان تراکنش مجتمع های خدماتی رفاهی در حال بهره برداری را ۸۷ کیلومتر( هر ۸۷ کیلومتر یک مجتمع خدماتی رفاهی) خواند و گفت: میزان تراکنش مجتمع رفاهی برای مجتمع های در حال بهره برداری و در حال ساخت نیز ۵۶ کیلومتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا