اخبار

رسیدن به سبک زندگی اسلامی در گرو نماز است + فیلم

آیت الله رئیسی با بیان اینکه رسیدن به سبک زندگی اسلامی در گرو نماز است، گفت: زندگی سالم یک انسان باید با محوریت نماز شکل بگیرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آیین آغاز به کار سی امین اجلاس سراسری نماز با اشاره به اهمیت نماز و تقدیر از حجت‌الاسلام قرائتی و همه کسانی که در راستای تروج نماز تلاش کرده‌اند، اظهار داشت: نماز موثرترین عنصر در خود سازی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه در حیات طیبه و شکل گیری حیات طیبه تاثیر گذار است، گفت: محور سبک زندگی اسلامی نماز است.

وی با اشاره به اهمیت نماز و تقدیر از حجت‌الاسلام قرائتی و همه کسانی که در راستای تروج نماز تلاش کرده‌اند، اظهار داشت: نماز موثرترین عنصر در خود سازی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه نماز در حیات طیبه و شکل گیری حیات طیبه تاثیر گذار است، گفت: محور سبک زندگی اسلامی نماز است.

وی با بیان اینکه نماز بازدارنده از بدی ها و سوق دهنده به خوبی هاست، گفت: مستحکم ترین پشتوانه برای انسان سالک در مبارزه با نفس ، نماز است.

به گفته آیت الله رئیسی، امید آفرین ترین فریضه در بین فرایض الهی نماز است، هم برای یک سالک الی الله و هم برای انسان مبتدی ، نماز امید بخش ترین فریضه است و هیچکس در مسیر سیر الی الله بدون نماز به جایی نرسیده است.

وی افزود: شکل گیری حیات طیبه و ساخت جامعه سالم بدون نماز امکان پذیر نیست و نماز در حیات طیبه انسان ها بسیار تاثیر می گذارد.

وی اضافه کرد: رسیدن به سبک زندگی اسلامی در گرو نماز است و زندگی سالم یک انسان باید با محوریت نماز شکل بگیرد.

رئیسی افزود: نخستین توصیه و تاکید به انسان ها نماز و حی علی الصلاه است.

رییس جمهور اضافه کرد: اگر نماز اقامه شود امر به خوبی ها و نهی از زشتی ها شکل می گیرد، همچنین مبارزه با نفس و شیطان درون و شیاطین بیرون صورت خواهد گرفت.

وی افزود: مستحکم‌ترین پشتوانه برای یک انسان سالک که می‌خواهد در حوزه مبارزه با نفس و شیاطین، اشرار و طواغیت موفق شود نماز است.

رییس جمهور اضافه کرد: امیدآفرین ترین فریضه الهی نماز است که امیر مومنان به آن توصیه فرموده اند.

رییس جمهور در ادامه با تشکر صمیمانه از استاد بزرگوار و مفسر عالی قدر جناب آقای قرائتی،‌گفت: ایشان در این سال ها و حدود سه یا چهار دهه گذشته تاکنون پرچم نماز و پرداختن به نماز را برافراشت که موجب افتخار است.

وی گفت: حقیقتا در این حوزه بسیاری از فضلای حوزه علمیه، دانشگاهیان، امامان جمعه و جماعات همت و همکاری کردند که بسیار هم در خانه،مدرسه، دانشگاه و سازمان ها و دستگاه ها موثر بوده است.

رییس جمهور افزود: خوشبختانه این تلاش ها در بین عموم مردم موثر بوده است و پرداختن به نماز و توجه دادن به این فریضه الهی باید بعد از این هم بسیار کار شود.

فیلم کامل سخنرانی رئیس جمهور در سی امین اجلاس نماز

بُرش هایی از سخنرانی رئیس جمهور در سی امین اجلاس نماز

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا