اخبارزنجان

ستاد اقامه نماز، بازیابی و بازنگری برای جهش در اقامه نماز را مورد توجه قرار دهد

به گفته حجت الاسلام رستمی، لازم است مجموعه سیاست‌گذار که همان ستاد اقامه نماز است موضوع بازیابی و بازنگری و برای جهش در اقامه نماز را مورد توجه قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان زنجان، حجت الاسلام رستمی، رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عصر امروز در سی‌امین اجلاس نماز که با حضور رییس جمهور برگزار شد، با بیان اینکه ۳ هزار ۴۰۰ نمازخانه و ۲۸۰ مسجد در دانشگاه‌ها داریم، اظهار داشت: زیباترین نمازها در موسسات عالی و دانشگاهی اقامه می‌شود.

رئیس نهاد معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه باید قدر مجاهدت‌های رهبری و ایثار شهدا را بدانیم چرا که بسیاری از دستاوردهای ما در فضای معنوی دانشگاه‌ها مرهون این مجاهدت‌هاست، ادامه داد: در دهه ۶۰ اعتکاف در بین طلبه‌ها مهجور بود ولی دانشگاه اعتکاف را سنت عمومی کرد.

وی با اشاره به اینکه نماز جماعت اردوی و جهادی بازدید از مناطق دفاع مقدس و فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی مورد تاکید دانشگاه‌هاست ولی تا نقطه مطلوب فاصله داریم، گفت: رکن بنیاد جامعه خانواده و آموزش و پرورش است و هر اندازه در محیط مدرسه کار تربیتی انجام شود در دانشگاه درو می‌کنیم.

رستمی با اشاره به اینکه در کنار این ضرورت‌ها تغییراتی که در فضای ارتباطی جوانان ایجاد شده موجب گردیده روش‌هایی که در گذشته اثرگذار بوده امروز جواب نمی‌دهد، افزود: در کنار دانشگاه فرهنگیان مجموعه‌های دیگر آموزشی نیز پای کار هستند و تمام این موسسات با آنچه در زمینه امور تربیتی و اعتقادی مدنظر ما است، همکاری می‌کنند.

رئیس نهاد معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تاکید بر تاسیس نمازخانه در بیمارستان‌ها، افزود: لازم است مجموعه سیاست‌گذار که همان ستاد اقامه نماز است موضوع بازیابی و بازنگری برای جهش در اقامه نماز را مورد توجه قرار دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا