اخبارزنجان

سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان برگزار می‌شود

سی امین اجلاس سراسری نماز با موضوع " نماز نسل نو، با تمرکز بر نقش مدرسه و مسجد و دانشگاه" برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، سی امین اجلاس سراسری نماز با موضوع ” نماز نسل نو، با تمرکز بر نقش مدرسه و مسجد و دانشگاه” در زنجان برگزار می شود.

با عنایت به درخواست آیت الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان و محسن افشارچی استاندار زنجان، به حجت الاسلام والمسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور مبنی بر آمادگی برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز، این امر در جلسه هیات امنای ستاد اقامه نماز مورد موافقت قرار گرفت.

موافقت با برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز از طریق مکاتبه توسط قائم مقام ستاد اقامه نماز به استان زنجان اعلام شده است و در این مکاتبه با اشاره برا فراهم آوردن مقدمات و امکانات و تسهیلات لازم را برای تحقق این رویداد مهم فرهنگی و دینی بر تشکیل شورای سیاستگذاری سی امین اجلاس با عضویت جمعی از مسؤلین فرهنگی و صاحب نظران کشوری و امام جمعه و نماینده ولی فقیه و استاندار زنجان تاکید شده است.

طبق سنوات گذشته، فراخوان علمی و پژوهشی اجلاس سی ام از طریق پایگاه اطلاع رسانی ستاد اقامه نماز به نشانی namaz.ir منتشر خواهد شد.

تهیه و تصویب ساز و کار علمی و محتوایی اجلاس، انتخاب زمان مطلوب بر اساس آمادگی استان در نیمه دوم آذرماه سال جاری از دیگر مفاد این نامه است.

موضوع اجلاس ” نماز نسل نو، با تمرکز بر نقش مدرسه و مسجد و دانشگاه” تعیین شده است.

رئیس ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز، استاندار زنجان می باشد که با مساعدت و همراهی و رهنمودهای امام جمعه و بهره گیری از تمکن و ظرفیت های اجرایی و فرهنگی و رسانه ای استان، مدیریت اجرایی اجلاس را عهده دار است و حکم وی توسط رئیس ستاد اقامه نماز کشور صادر می گردد و استاندار و رئیس ستاد برگزاری سی امین اجلاس، کار گروهی متشکل از مدیران ارشد استان را جهت همکاری در برگزاری اجلاس تعیین خواهند کرد.

دبیرخانه دائمی اجلاس سراسری نماز که در ستاد مرکزی اقامه نماز استقرار دارد و همکاری لازم را در تمشیت و سازماندهی امور اجرایی و علمی اجلاس به عمل می آورد.

اهم برنامه ها و امور اجرایی و تمهیدات لازم در برگزاری اجلاس در اولین جلسه ستاد برگزاری با حضور استاندار و امام جمعه بررسی و تنظیم می گردد و امید است برگزاری سی امین اجلاس نقطه عطفی در امور فرهنگی دارالمومنین زنجان قلمداد شود و دستاوردهای ارزنده ای در سطح ملی به ارمغان آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا