اخبارگفتگوهامعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

جلسه هم اندیشی مشارکت حوزه علمیه در برگزاری سی و یکمین اجلاس سراسری نماز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، در جلسه ای با حضور آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه، حجت الإسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب عضو هیأت أمنای ستاد اقامه نماز، منصور سرگزی معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز و حجت الإسلام و المسلمین ولیخانی مدیر مرکز تخصصی نماز قم، زمینه های مشارکت حوزه های علمیه کشور در برگزاری سی و یکمین اجلاس سراسری نماز، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز در گفتگو با خبرنگار مدیریت روابط عمومی، با اعلام این خبر گفت: در این جلسه ضمن اعلام آمادگی حوزه علمیه در مشارکت با ستاد اقامه نماز در برگزاری اجلاس سال آینده، ظرفیت های حوزه علمیه را در همکاری و مشارکت در اجلاس نماز مورد بررسی قرار گرفت.

سرگزی گفت: در بخش معاونت پژوهش حوزه علمیه، انجام پروژه‌های پژوهشی نظام در حوزه معاونت پژوهشی حوزه و ارائه فهرستی از موضوعات اولویت‌دار ستاد اقامه نماز به معاونت پژوهشی جهت پردازش و تحقیق در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: مقرر شد در حوزه فقه معاصر، جشنواره علامه حلی، کتاب سال حوزه، مراکز و مجلاتی که از حوزه مجوز دارند و کانون های پژوهشی، در سال آینده در موضوعات مرتبط نماز فعال شوند.

سرگزی یادآور شد: در بخش معاونت آموزش حوزه مقرر شد، در درختواره‌های آموزش مهارتی، دوره ها را برای مهارت افزایی طلاب اعم از مدارس مساجد و حوزه‌های علمیه در زمینه نماز تعریف و اجرا کرد و  در پایان نامه‌های حوزوی در مراکز تخصصی حوزه و دارالشفا منظومه‌ای از موضوعات اولویت‌دار نماز تعیین و دنبال شود.

وی افزود: تدوین متون نماز در قالب متون کمک درسی از جمله زمینه‌های دیگر همکاری در بخش آموزش حوزه علمیه بود.

معاون فرهنگی ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: در حوزه تبلیغ حوزه علمیه مصوب شد طلاب طرح هجرت، طرح امین، طرح بینات و حبل المتین در زمان اجلاس پای کار تبلیغ نماز بیایند و بخش تبلیغ مجازی حوزه متولی انجام فعالیت‌های تبلیغی نماز در بستر فضای مجازی قرار گیرد.

منصور سرگزی افزود: همکاری معاونت تهذیب و انجام کار میدانی در مراکز استانی حوزه، در ماه‌های قبل از اجلاس و برنامه ریزی توسط کارگروهی متشکل از نمایندگان معاونت های حوزه علمیه و ستاد اقامه نماز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا