کرمان

چهل و یکمین دوره مسابقات استانی قرآن،عترت و نماز دانش آموزان در راین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان ،روز یکشنبه مورخ ۱۷ اردیبهشت ماه دومین روز از برگزاری چهل و یکمین دوره مسابقات استانی قرآن و معارف اسلامی با حضور جمعی از مسئولین استانی و محلی، همکاران فرهنگی، مربیان و ۱۸۴ دانش آموز دختر به میزبانی منطقه راین در محل سالن خاتم الانبیاء برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین عربپورمدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان،طی سخنانی در باب اهمیت قرآن در زندگی انسان افزود: قرآن کتاب آسمانی است که نقش انکارناپذیری در زندگی فردی و اجتماعی فرد دارد.

وی با اشاره به اینکه قرآن کتاب عمل می باشد، اظهار داشت: ضرورت عمل به قرآن و آیات الهی از ضروریات بشر برای رسیدن به رستگاری است.

امام جمعه موقت کرمان هدف از خلقت انسان را رسیدن به قرب الهی دانست و تاکید کرد: که این هدف جز با تزکیه و تهذیب نفس و استعانت گرفتن از قرآن، نماز و ائمه اطهار به دست نمی آید

عربپور در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) خطاب به دانش آموزان گفت: اگر زندگی سعادتمندان، مرگ شهیدان، نجات روز حسرت (قیامت)، سایه روزِ سوزان و هدایت در روز گمراهی را می خواهید، قرآن را یاد بگیرید که آن سخن خدای مهربان و سپری در مقابل شیطان و سنگینی در ترازوی اعمال است.

 

چهل و یکمین دوره مسابقات قرآن و معارف اسلامی در راین  برگزاری چهل و یکمین مسابقات قرآن و معارف اسلامی در راین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا