اخبارایلام

هفتمین اجلاس استانی نماز در ایلام برگزار شد

پس از دوسال وقفه و با حضور تمامی مسئولین استانی، هفتمین اجلاس استانی نماز در شهر ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، روز دوشنبه ۲۲ اسفندماه، هفتمین اجلاس استانی نماز در ایلام با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، استاندار ایلام و تمامی مسئولین استانی در محل سالن اجتماعات امور تربیتی شهر ایلام برگزار شد.

در ابتدای این اجلاس فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام گفت: بسیار خوشحالیم که پس از دوسال وقفه به دلیل شرایط کرونایی کشور دوباره توانسته‌ایم در خدمت نماز و خادمین این فریضه الهی باشیم. استان ایلام ظرفیت بزرگی برای کار دارد و این امر موجب نشاط روحی و معنوی جامعه خواهد شد.

وی افزود: من اگر بخواهم گزارشی از وضعیت نماز ارائه کنم باید بگویم که وضعیت از نظر سخت افزاری خوب بود اما از نظر نرم افزاری خیلی عقب هستیم و این امر جای کار فراوان دارد. ما لیوان به دست نمی‌توانیم از این اقیانوس برکت بهره کافی را ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، نماز و ارتباط با خدا را گمشده انسان در جامعه جهانی امروز دانست و گفت: اینکه بتوانیم در اقامه نماز تاثیرگذار باشیم توفیق و نعمتی بزرگ است و باید شکر این نعمت را با تلاش برای ترویج فرهنگ نماز در سطح جامعه فراهم کرد.

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار با اشاره به آیات سوره مبارک حج، ابراز کرد: خداوند متعال در سور حج می فرماید که یاری کردن خدا یاری کردن دین خداست و می فرماید یاران من کسانی هستند که زمانی در روزی زمین تمکن پیدا می کنند اولین صفت آنان این است که نماز را برپا می دارند، امر به معروف و نهی از منکر می کنند و زکات را پرداخت می کنند.

حجت الاسلام کریمی تبار گفت: نماز یک رابطه فردی نیست، نماز نقش اجتماعی دارد، اصل در نماز ما نماز جماعت است، تاثیر نماز هم بازدارندگی از آسیب های اجتماعی است و هم نقش فردی دارد، کارشناسان حوزه مسایل آسیب های اجتماعی به نقش نماز در بازدارندگی و کاهش این آسیب ها در جامعه توجه ویژه ای داشته باشند.

حسن بهرام نیا استاندار ایلام با بیان اینکه نماز شاه‌کلید سعادتمندی انسان است، گفت: همه ظرفیت‌ها برای برگزاری باشکوه‌ نماز جماعت در مدارس و ادارات پای کار باشد.

بهرام‌نیا لازمه سعادتمندی و خوشبختی هر انسان در دنیا و آخرت را برپایی «نماز» ذکر کرد و افزود: در دوران دفاع مقدس رزمندگان اسلام علیرغم حملات شدید در طول شبانه‌روز و فشارهای سخت زیر باران گلوله و در اوج سختی، نماز را اقامه کردند، در واقع شاه‌کلید سعادتمندی انسان نماز است‌ و منجر به گشایش در سایر امورات نیز خواهد شد.

وی در ادامه با تأکید بر مدیران برای برپایی هر چه بهتر فریضه نماز جماعت در ادارات گفت: آراستگی ظاهری مساجد، مطابق با اصول فکری و اعتقادی و رعایت نظافت و بهداشت برای پاکیزه‌تر شدن مساجد باید مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه اجلاس، سه نفر از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان، ایده‌های نمازی خود را در راستای اشاعه فرهنگ نورانی نماز ارائه کردند.

در پایان هفتمین اجلاس استانی نماز در ایلام،  از ۱۳ دستگاه برتر نمازی که در ارزیابی ستاد اقامه نماز سال ۱۴۰۰ رتبه‌های شایسته تقدیر ویژه را کسب کرده بودند تقدیر بعمل آمد. همچنین از ده نفر برگزیدگان جشنواره استانی فجر تا فجر به نمایندگی از سایر برگزیدگان تقدیر شد.

هفتمین اجلاس استانی نماز در ایلام برگزار شدهفتمین اجلاس استانی نماز در ایلام برگزار شدهفتمین اجلاس استانی نماز در ایلام برگزار شدهفتمین اجلاس استانی نماز در ایلام برگزار شدهفتمین اجلاس استانی نماز در ایلام برگزار شدهفتمین اجلاس استانی نماز در ایلام برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا