لرستان

نهمین جلسه شورای برنامه ریزی امور مساجد استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، نهمین جلسه شورای برنامه ریزی امور مساجد استان لرستان با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید احمد رضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه و رییس مرکز رسیدگی به امور مساجد در استان لرستان و حجت الاسلام والمسلمین چراغی مدیر ستاد اقامه نماز استان و  دیگر اعضای شورای برنامه ریزی امور مساجد استان لرستان  در تاریخ بیستم بهمن ماه برگزار گردید.

نماینده ولی‌فقیه در استان در جلسه شورای برنامه ریزی امور مساجد اظهار داشت: مساجد از ابتدا مراکزی برای عبادت، آموزش معارف اسلامی و مباحث علمی، تصمیم گیری برای حل مسائل مسلمانان و جهان اسلام بودند.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران با تاکید امام(ره) و رهبری مساجد به جایگاه خود برگشتند ولی مساجد ظرفیت های زیادی دارند که باید از این ظرفیت برای ارتقای فرهنگی و دینی استفاه کرد که می طلبد همه تلاش کنند تا حضور خانواده ها در مساجد پررنگ تر شود و خانواده ها در امور مساجد مشارکت یابند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: حضور بانوان در مساجد سبب حضور همسران و فرزندان آنها می شود و فرصتی فراهم می شود که براساس برنامه ریزی امام جماعت، بتوانند آموزش های لازم را با محوریت های سبک زندگی، آموزش های دینی و سایر بخش ها به کار بگیرند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با تاکید بر همراهی و همکاری با مساجد گفت: بخش فرهنگی مسجد گاهی اعتبار ندارد تا اردوی فرهنگی برای نوجوانان فراهم کند که در این بخش مسجد نیازمند همراهی هایی است که اگر همه کمک کنند وضعیت مساجد بهتر از این خواهد شد.

نهمین جلسه شورای برنامه ریزی امور مساجد استان لرستان نهمین جلسه شورای برنامه ریزی امور مساجد استان لرستان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا