اخبارایلام

اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز ۱۴۰۳ تشریح شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان در مصاحبه با روابط عمومی اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز ۱۴۰۳ را تشریح کرد.

رضایتی در ابتدای تشریح اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز ۱۴۰۳ گفت: با توجه به اهمیت توجه به امکانات زیرساختی و ایجاد فضاهای مناسب اقامه نمار برای رفاه حال مسافرین در ایام نوروز اقداماتی از ابتدای اسفند ۱۴۰۲ شروع شد. در ابتدا یک کمیته با عنوان کمیته بررسی وضعیت اماکن اقامه نماز راه‌های مواصلاتی با حضور استانداری، میراث فرهنگی، جمعیت هلال احمر، شهرداری، راه و شهرسازی، حمل و نقل و پایانه ها، شرکت نفت، شبکه بهداشت و فرودگاه تشکیل شد و در این جلسه تصویب گردید که هریک از اعضا مسئولیت نظارت و پیگیری نمازخانه‌ها و مساجد زیرمجموعه خود را بر عهده داشته باشند.

وی افزود: علاوه بر این کمیته که زیرمجموعه کمیته خدمات سفر سال ۱۴۰۳ نیز می‎‌باشد، بازدیدهای دوره‌ای توسط اعضای ستاد اقامه نماز بصورت مستمر از ۱۵ اسفند سال ۱۴۰۲ لغایت ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ انجام گرفته است. در این بازدیدها تمامی نواقص و مشکلات شناسایی و جهت رفع به مسئولین مربوطه گزارش شده است.

رضایتی ادامه داد: دو مسجد ورودی شهر ایلام که توسط شهرداری اداره می‌شوند وضعیت بسیار مناسبی داشتند و با وجود حجم سنگین مسافرین که در ایام نوروز وجود داشت، خدمات مناسبی را ارائه کردند.

این مقام مسئول افزود: در مسیر ایلام به مهران یک جایگاه سوخت وجود دارد که در بازدید اولیه وضعیت نمازخانه نامناسبی را داشت. اما با پیگیری‌های انجتم شده نواقص برطرف گردید و در ایام نوروز پذیرای مهمانان و نمازگزاران بود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اینکه استان ایلام با وجود مرز مهران به یک مسیر زیارتی تبدیل شده است گفت: این استان در تمامی ایام سال میزبان زائرین عتبات عالیات می‌باشد و می‌تواند گفت که در ایام نوروز نیز عمده مسافرین، مسافر مذهبی و زائر عتبات عالیات می‌باشند. این امر اهمیت توسعه زیرساخت‌های اقامه نماز را دو چندان می‌کند. در ورودی‌های شهر مهران دو مسجد وجود دارد که در تمامی ایام سال میزبان زائرین هستند. این مساجد در طول سال به صورت مستمر مورد بازدید و پیگیری قرار می‌گیرند. در ایام نوروز نیز این دو مسجد بصورت دائم باز بوده و به زائرین خدمات ارائه کرده اند. مسجد ورودی پایانه مرزی نیز مراحل پایانی ساخت را می‌گذراند و با وجود ساخت و ساز در زمان اذان پذیرای زائرین می‌باشد و نماز جماعت در آن برگزار می‌شود. همچنین برای زائرینی که از گیت‌ها عبور کرده‌اند و یا مسافرینی که از عراق وارد شده‌اند یک نمازخانه وسیع در بین گیت‌های ایران و عراق پیش‌بینی شده است که در هر سه نوبت نماز جماعت در آن اقامه می‌شود.

رضایتی در پایان تشریح اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در سال ۱۴۰۳ به وضعیت نمازخانه‌های بین راهی مسیر ایلام تا دره شهر اشاره کرد و گفت: این مسیر دارای یک نمازخانه در جایگاه سوخت بین راهی در روستای جابر، یک نمازخانه در ورودی شهرستان بدره، یک نمازخانه در مجتمع پذیرایی سیرمه و نمازخانه‌ای در خروجی شهر دره شهر به سمت پل سیمره می‌باشد که همگی با پیگیری‌های انجام شده مفروش شده و با امکانات مناسب پذیرای میهمانان نوروزی بوده‌اند.

 

اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد اقدامات ستاد اقامه نماز استان ایلام در نوروز 1403 تشریح شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا