اخبارهرمزگان

زنگ اولین نماز جماعت مدارس هرمزگان نواخته شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، زنگ اولین نماز جماعت در سال تحصیلی جدید روز دوشنبه سوم مهرماه حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان و مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان و جمعی از مدیران و معاونین مدارس در مدرسه دخترانه شاهد به صدا درآمد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: برگزاری نماز جماعت در مدارس یکی از برنامه های مورد تأکید وزارت آموزش و پرورش می باشد. اقامه نماز جماعت در مدارس باعث نزدیکی هرچه بیشتر دانش آموزان به خداوند متعال و استفاده مطلوب از این فضای معنوی می گردد.

محمد قویدل حضور همه دانش آموزان در صفوف منظم نماز جماعت را از اهداف مهم تربیتی دانست و گفت: حضور پرشور دانش آموزان باعث شور و نشاط و اشتیاق آنان گردیده و آثار روحی، روانی خوبی در آنان ایجاد می کند.

وی تأکید کرد: شرکت مستمر و منظم دانش آموزان در نمازهای جماعت موجب رضایت خاطر و ایجاد احساس آرامش و آسایش را دربین آنها بوجود می آورد و در هنگام راز و نیاز با خدای خود فواید ارزشمندی به آنها هدیه می‌دهد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در این مراسم عبادی اظهار داشت: نظام آموزش و پرورش عظیم‌ترین تشکیلات هر جامعه است که رسالتی بسیار مهم در زمینه شکوفایی و بروز استعدادهای بلقوه دانش آموزان دارد. نقش شگفت انگیز تعلیم و تربیت در زندگی انسان بر هیچ فردی پوشیده نیست چرا که تعلیم تربیت صحیح می تواند انسان را به اوج ارزش‌ها برساند.

محمد اعتمادی تأکید کرد: نظام آموزش و پرورش مهم ترین و اساسی ترین مکانی است که خلاقیت، ابتکار، خودباوری و اعتماد به نفس را در نسل جوان شکوفا می سازد. اهداف تعلیم و تربیت در جهت اجرا کردن احکام و قوانین اسلام و قرآن در جامعه اسلامی است.

وی افزود: نماز در میان عبادات جایگاه خاص و ویژه ای دارد. نماز جماعت از یک وسیله ارتباطی میان عبد و معبود فراتر می رود و جنبه های سیاسی و اجتماعی به خود می گیرد. نماز جماعت حال و هوای دیگری دارد زیرا به لحاظ روح جمعی حاکم بر فضای نماز امواج معنوی بیشتری را می توان در آن مشاهده کرد.

محمد اعتمادی تصریح کرد: از دیگر حکمت های نماز جماعت می توان به تألیف قلوب دانش آموزان، نمایش شکوه و عظمت اسلام، تبلیغ اصل امامت و تمرین پیروی از رهبری در شکل اقتدا به امام جماعت و برهم زدن خیلی از معادلات دشمنان اسلام را نام برد که با برگزاری نماز جماعت می توان بر همه بحرانها غلبه نمود و دانش آموزان را از این وضع بحرانی حاکم نجات داد.

این مراسم روحبخش عبادی با برگزاری نماز جماعت به امامت مدیر ستاد اقامه نماز استان و اقتدای مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مدیران و معاونین مدارس و دانش آموزان مدرسه دخترانه شاهد به امام جماعت مذکور به پایان رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا