اخبارخراسان شمالی

نماز عمود خیمه دین اسلام و از محبوب‌ترین اعمال نزد خداوند است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، صبح امروز دهم مهرماه حجت الاسلام احمدی فرد مدیر ستاد اقامه نماز استان به مناسبت میلاد رسول مهربانی حضرت محمد(ص) در گفت و گو با روابط عمومی ستاد استان با اشاره به اهمیت نماز در کلام پیامبر(ص) اظهار داشت: نماز به عنوان عمود خیمۀ دین اسلام و از محبوب‌ترین اعمال نزد خداوند به شمار می‌رود.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان شمالی در ادامه به بیان ویژه گی های اخلاقی پیامبر اکرم(ص) پرداخت و افزود: پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی(ص)، اقیانوس بی‌کران فضایل اخلاقی و مطالعه زندگینامه رسول خدا نشان می‌دهد که رفتار ایشان مملو از زیبایی‌هاست.

وی با اشاره به اینکه پیامبر رحمه للعالمین است و برای تکمیل مکارم اخلاق مبعوث شده است، افزود: نگاه کردن آن حضرت حکایت از عدالت درونی او داشت، رفتار کریمانه‌اش گویای بزرگی روح، و خشم و خشنودی اش تنها به خاطر رضایت پروردگارش بود. در مجلس دارای ادب، سکوتش دارای حکمت و حیای آن حضرت قابل تو صیف نبود.

احمدی فرد در ادامه پیامبر اکرم (ص) را برای همه انسان‌ها، در همه زمان‌ها و در همه زمینه‌ها الگو و سرمشق دانست و بیان کرد: در باب اهمیت به نماز نیز پیامبر مهربانی ها فرموده اند: نماز، مثل ستون چادر است؛ اگر ستون محکم و برقرار باشد، طناب ها و میخ ها و پرده ها مفید خواهند بود؛ ولی اگر ستون چادر بشکند، دیگر طناب ها و میخ ها سودی ندارند.

وی در پایان میلاد پیامبر را محور اتحاد و همدلی مسلمانان دانست و افزود: تمامی ملت های مسلمان با همدلی و با محوریت رسول مهربانی ها باید اتحاد خود را حفظ کنند تا انشالله پیروزی اسلام بر کفر اتفاق بیافتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا