اخبارکرمانشاه

جشن تکلیف ۲۰۰ نفر از دانش آموزان دختر در گیلانغرب برگزار گردید

حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نسب امام جمعه گیلانغرب: توسل به نماز و معنویات مصونیت در برابر آسیبهای اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه ، دویست نفر از دانش آموزان دختر گیلانغربی مراسم جشن تکلیف و رسیدن به سن بندگی و  گفتگو با خداوند را با حضور امام جمعه ، مدیر، معاونین و کارشناسان آموزش و پرورش ، مسئولین ادارات و ارگانها ، دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان ، مدیران و آموزگاران و اولیاء دانش آموزان در محل مسجد جامع و در فضایی معنوی برگزار کردند .

در این مراسم حجت الاسلام فاطمی نسب امام جمعه گیلانغرب در سخنانی با تاکید بر لزوم توجه به مصونیت خانواده‌ها در نماز خوان کردن فرزندان به عنوان یکی از تاکیدات دینی خواستار زمینه سازی مناسب در مدارس و توجه به ابعاد کارکردی نماز برای اصلاح آسیب های اجتماعی با دقت در اخلاص ، نیت و خضوع و خشوعی که بایستی نمازگزاران داشته باشند شد.

وی گفت مساجد زمینه  حضور باشکوه را فراهم نمایند چرا که احیا مساجد در حوزه مسائل فرهنگی است و همه باید همراهی لازم را برای ایجاد شور وشوق در مسئله نماز داشته باشند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان خطاب به اولیاء  دانش آموزان حاضر در این محفل معنوی گفت : یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین روشها برای یاد گیری عمیق و ماندگار روش الگویی است؛ و بهترین و تاثیرگذار ترین و در  دست  رس ترین الگو برای بچه خصوصا در دوره ابتدایی مادر است . لذا می طلبد مادران عزیز با توجه جدی به فریضه الهی نماز و اقامه اول وقت ااین واجب الهی ، فرزندان خود را به این سمت تشویق و ترغیب نمایند .

فاطمی نسب کانون گرم خانواده برای تاثیر گذاری بر تربیت دینی فرزندان را بسیار حائز اهمیت دانسته و از اولیاء حاضر در جشن تکلیف دانش آموزان خواستند که با  خوش رویی و اخلاق حسنه ، محبت و رفق و مدارا این نوگلها عزیز را با نحوه بجا آوردن واجبات و انجام تکلیف آشنا و دعوت نمایند .

قبل از سخنان امام جمعه ؛ دلشاد پرنور مدیر  اداره آموزش وپرورش  گیلانغرب ، گزارشی از فعالیتهای انجام گرفته این مدیریت در خصوص برنامه های فرهنگی خصوصا امر نماز دانش آموزان در سطح مدارس؛  از ارشادات  امام جمعه شهرستان و توجه جدی به امر تربیت دینی دانش آموزان و حضور مستمر وی در نماز های جماعت مدارس و جلسات اولیاء و نیزاز تلاش  دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بخاطر پیگیری برنامه های نماز برای دانش آموزان و اولیاء آنها ، از زحمات معاون پرورشی ، مدیران ،مربیان پرورش ، آموزگاران  و اولیائ محترم تقدیر و تشکر نمود .

در این محفل معنوی برنامه های جذاب و متنوعی (ازجمله ، دکلمه ، پیمان نامه سرود دسته جمعی ، نیایش ، مسابقه حضوری  که  از صفر تا صد آن توسط خود دانش آموزان مکلف  تهیه دیده شده بود اجرا شد.

در پایان نیز حاضرین نماز ظهر و عصر خود را به امامت فاطمی نسب امام جمعه شهرستان در فضایی معنوی به جماعت  اقامه نمودند

جشن تکلیف 200دانش آموز دختر گیلانغربی

جشن تکلیف 200 دانش آموز گیلانغربی 2

جشن تکلیف 200 دانش آموز گیلانغربی 3

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا