اخبارگیلان

جشن تکلیف نومکلفان اداره کل زندانهای استان گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، مراسم جشن تکلیف نومکلفان اداره کل زندانها استان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان و مدیرکل و اعضای شورا اقامه نمازاداره کل زندانها در روز بیست و سوم بهمن ماه ۱۴۰۲ در سالن جلسات اداره کل زندانها برگزار شد.

 جشن تکلیف نومکلفان اداره کل زندانها استان گیلان

حجت الاسلام حجازی مدیر ستاد اقامه نماز، اداره کل زندان ها را یکی از دستگاه های برتر در امرتوسعه و ترویج فرهنگ نماز در چندین سال گذشته عنوان کرد و از مدیر کل و اعضای شورای اقامه نماز این دستگاه تقدیر و تشکر کرد.

وی آموزش صحیح خوانی نماز و احکام برای افراد تحت زیرمجموعه این اداره‌کل بسیار مفید دانست و اظهار امیدواری کرد؛ با آموزش های صحیح و کاربردی می توان به کاهش آسیب های اجتماعی کمک شایانی بعمل آورد.

محمدی اصل مدیر کل زندان های گیلان گفت‌: این اداره کل توانسته با تعامل نهادها و ادارات با دعوت از کار آفرینان بیش از ۷۰۰ نفر از مددجویان و با شناسایی خانوادهای بی بضاعت زندانیان آنان را نیز مشغول کار کند.

در ادامه حجت الاسلام حقیقت شناس رییس اداره فرهنگی زندان های گیلان به تشریح برنامه فرهنگی و نماز زندان پرداخت.

وی داشتن حدود سی روحانیف تشکیل شورای اقامه نماز، همکاری در رونق بخشی نماز مدارس، برگزاری دورهای آموزشی برای زندانیان سربازان و کارکنان، بازدید های دوره ای، ایجاد حلقه معرفتی، برگزاری مسابقه کتابخوانی، تقدیر و تجلیل از فعالان نماز، مشارکت در نهضت مسجدسازی و بسیاری از کارهای دیگر را از برنامه های این اداره برشمرد.

در پایان از فرزندان نو مکلف این اداره‌ کل تقدیر شد و این مراسم با برگزاری نمازجماعت به پایان رسید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا