اخبارکردستان

برگزاری جشن سحرخیزان کوچک در سقز با محور نماز و روزه

امام جمعه سقز دانش آموزان را به خواندن نماز، پیروی از دستورات قرآنی، تبعیت از والدین و معلمان و یادگیری امور معروف و پرهیز از منکرات فراخواند.

به گزارش ستاد اقامه نماز استان کردستان، نوزدهم فروردین ماه جشن سحر خیزان کوچک در سقز توسط شورای اقامه نماز شهرستان با حضور با حضور ناصر خامی، معاون سیاسی فرماندار و جمعی از مسئولان برگزار شد.

در این مراسم ماموستا حاج محمود ابن خیاط امام جمعه سقز از سحرخیزان کوچک و روزه اولی ها خواست تا به دستورات اسلام به ویژه نماز خواندن و گرفتن روزه عمل کنند.

وی با بیان اینکه رمضان، تنها ماهی است که نام آن در قرآن آمده است، افزود: آشنایی روزه اولی ها با این ماه مبارک و آداب شب های قدر در تقویت و نهادینه نمودن فرهنگ قرآنی و ترویج سبک زندگی اسلامی نقشی مهم دارد.

ماموستا ابن الخیاط با اشاره به فواید فردی و آثار اجتماعی نماز از معلمان خواست تا کودکان را به سوی فراگیری آداب اسلامی به ویژه واجبات بزرگی چون نماز و روزه فراخوانند.

وی دانش آموزان را به خواندن نماز، پیروی از دستورات قرآنی، تبعیت از والدین و معلمان و یادگیری امور معروف و پرهیز از منکرات فراخواند.

در این برنامه با حضور آزاد پاک نژاد از قاریان برجسته کشوری اهل سقز، محفل انس با قرآن برگزار شد، دانش آموزان مدرسه رستگاران و عایشه حسامی، سرود و تواشیح اجرا نمودند و مسابقه اطلاعات دینی برگزار شد.

برگزاری جشن سحرخیزان کوچک در سقز با محور نماز و روزه برگزاری جشن سحرخیزان کوچک در سقز با محور نماز و روزه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا