اخبارقزوین

قبول نشدن نماز به منزله قبول نشدن تمامی اعمال است

جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) در شرکت توزیع نیروی برق قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، همزمان با فرارسیدن هفدهم ربیع الاول جشن میلاد پیامبر با حضور مدیر ستاد اقامه نماز حجت الاسلام و المسلمین موسوی در شرکت توزیع نیروی برق استان در تاریخ دهم مهر ماه برگزار شد.

در ابتدا جلسه حجت الاسلام و المسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز ضمن تبریک ولادت پیامبر اکرم (ص) و ششمین اختر تابناک امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت گفت: ۱۷ ربیع‌الاول روز ولادت پیامبر اسلام و صدقه دادن، انجام امور خیر، شاد کردن دل مؤمنان و… را در این روز مستحب است. مسلمانان در کشورهای مختلف در روز میلاد پیامبر جشن برپا می‌کنند. فاصله این دو تاریخ را به هفته وحدت بین شیعه و سنی نام‌گذاری شده است.

وی در این دیدار بیان کرد: همانگونه که برق برای تمامی امور مورد نیاز است و نبود آن باعث مختل شدن کارها میشود و تا وصل شدن مجدد آن قادر به انجام کاری نیستیم، نماز نیز همین حالت را دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان گفت: قبول نشدن نماز به منزله قبول نشدن تمامی اعمال است. در روز حساب آنچه که اول مورد بازخواست قرار می گیرد نماز است و در صورتی که نماز مور قبول واقع نشود، باقی اعمال ما را نگاه نمی کنند. کسی که محافظت و مداومت بر نماز جماعت کند، مانند برق سریع و درخشان همراه نخستین گروه بهشتیان از روی صراط می گذرد.

موسوی با بیان یک خاطره از حجت السلام و المسلمین قرائتی ادامه داد: وقتی پلیس به شما میگوید لطفا گواهینامه! شما اگر پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی یا حتی کارت نمایندگی مجلس را هم نشان بدهی باز هم میگوید گواهینامه…! وقتی آن دنیا گفتن نماز؛ هر چه صحبت از انسانیت معرفت و… بزنی به شما می گویند همه ی اینها خوب هستند ولی اصل کاری را نشان  بدهید…یعنی نماز.

جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) در شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد

جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) در شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد

جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) در شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا