مرکزی

مراسم جشن نکوداشت مقام زن در اداره کل استاندارد استان مرکزی برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی: بانوی ایرانی مصداق کاملی از عفاف و پاکدامنی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، ‌جشن میلاد حضرت زهرا (س) و نکوداشت مقام زن و تجلیل از بانوان اداره کل استاندارد استان، با حضور حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز و سرپرست بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان، کارکنان و فرزندان دختر کارکنان، روز دوشنبه ۲۶ دی ماه در سالن اجتماعات اداره کل استاندارد برگزار شد.

حجت الاسلام رودبارانی در این مراسم ضمن تبریک ایام، بیان کرد : بانوان ایران اسلامی که اخلاق و منش آنها برگرفته از مکتب فاطمه زهرا (س) است بهترین شاخص ها را برای رسیدن به سعادت و تعالی در جامعه امروز را دارا هستند.

 وی گفت: بانوی ایرانی مصداق کاملی از عفاف و پاکدامنی است و زندگی آن برگرفته از زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) بوده و با فرهنگ غربی فاصله زیادی دارد.

رودبارانی در مراسم جشن نکوداشت مقام زن و تجلیل از بانوان اداره کل استاندارد در خصوص نقش مادران در تشویق فرزندان به نماز گفت: یکی از عواملی که می تواند باعث شوق به نماز در کودکان و نوجوانان شود، آموزش بصری است، زیرا این گونه آموزش ها به دلیل اثربخشی و تأثیر بیشتر موجب یادگیری، تغییر رفتار یا ایجاد رفتار تازه می شود.

وی افزود: علاوه بر این، آموزش بصری عمیق تر بوده و دیرتر فراموش می شود و زودتر از آموزش های دیگر تأثیر می گذارد، والدینی که هر چند وقت یک بار، فرزند خود را با اخلاق خوش و دعوت محبت آمیز به مساجد و اماکن مذهبی می برند، در علاقه مند کردن فرزندان خود به نماز، موفق تر از دیگران هستند.

وی گفت: نماز خواندن در منزل و در حضور فرزند نیز اثر مثبت و تاثیرگذاری خواهد داشت، مثلاً اگر مادری در اتاقی که کودک مشغول بازی است، سجاده خود را پهن کرده به نماز بایستند، اثر معنوی ماندگاری خواهد گذاشت، بنابراین وقتی فرزند ، نماز دیگران ، مخصوصا والدین را درک کند و ببیند ، تأثیر می پذیرد ، این تأثیرپذیری باعث تحرک و علاقه او به نماز می شود.

هم زمان با جشن میلاد حضرت زهرا (س) و گرامیداشت روز زن از بانوان موفق سطح بخش مرکزی اراک  تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا