فارس

آیین رونمایی از کتاب الکترونیکی احکام پزشکی بیماران برگزار شد

این کتاب با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و شورای اقامه نماز تهیه گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ ۲ بهمن ماه ۱۴۰۱ در چهارمین نشست شورای انطباق دانشگاه علوم پزشکی شیراز آیین رونمایی از کتاب الکترونیکی احکام پزشکی بیماران با حضور سید وحید حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حجت الاسلام والمسلمین «محمد مهدوی» معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دیگر اعضای شورای انطباق برگزار گردید.

حسینی در توضیح آیین رونمایی از کتاب الکترونیکی احکام پزشکی بیماران گفت: تهیه و تدوین کتاب الکترونیکی احکام پزشکی بیماران با مشارکت و همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، ستاد اقامه نماز و دفتر امور انطباق و موازین شرعی دانشگاه را اقدامی پسندیده در راستای رعایت حریم بیماران و احکام دینی و شرعی برشمرد.

معاون دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در آیین رونمایی از کتاب «احکام پزشکی بیماران» گفت: برای تهیه و تدوین این کتاب که برگرفته از پرسش های بیماران در زمینه مسایل و احکام پزشکی است، ۴۵۰ نفر ساعت کار صرف شده است.

حجت الاسلام والمسلمین «محمد مهدوی» با بیان اینکه تصحیح مطالب کتاب حدود سه ماه به طول انجامیده است، مهمترین ویژگی این کتاب را پاسخگویی به پرسش های بیماران در زمینه مسایل شرعی در دوره بیماری و بستری در مراکز درمانی عنوان کرد که از سوی مبلغان و مبلغات با حضور در بیمارستان ها انجام شده است.

او تاکید کرد: کتاب های مشابهی در گذشته در محیط های حوزوی تهیه شده است، اما کتاب احکام پزشکی بیماران برای نخستین بار در محیطی دانشگاهی تهیه شده و در گردآوری این کتاب تلاش شده به گونه ای باشد که بتوانیم آن را برای استفاده در سایر دانشگاه های کشور نیز ارسال کنیم.

ارایه گزارش اقدامات انجام شده در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه اجرای طرح انطباق و بررسی شرح وظایف مسوولان و رابطان انطباق در مراکز درمانی، از دیگر محورهای چهارمین نشست شورای انطباق دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بود.

آیین رونمایی از کتاب الکترونیکی احکام پزشکی بیماران

آیین رونمایی از کتاب الکترونیکی احکام پزشکی بیماران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا