اخبارهمدان

اجلاس شهرستانی نماز در بهار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، اجلاس شهرستانی نماز در بهار با موضوع نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه»، باحضور حجت الاسلام والمسلمین رضا مصباح امام جمعه بهار، مجتبی فیض الهی فرماندار این شهرستان، حجت الاسلام والمسلمین ملیحی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز، مدیران و جمعی از دانش آموزان شهرستان بهار روز دوشنبه بیستم آذرماه در فرهنگسرای آیت الله بهاری(ره) این شهرستان برگزار شد.

در این اجلاس حجت الاسلام والمسلمین رضا مصباح امام جمعه شهرستان بهار، با اشاره به اهمیت اقامه نماز در خانواده، بیان کرد: آموزش نماز و پرورش روحیه مذهبی مناسب برای اقامه آن، ابتدا از خانواده شروع می‌شود و خانواده نقش مهمی در انتقال فرهنگ نماز به کودک و نوجوان را دارد. وی افزود: نماز برنامه‌ای منظم برای ارتباط انسان و خدا در پنج نوبت شبانه روز است، پنج وعده‌ای که در حقیقت پنج میعادگاه ملاقات محب و محبوب می‌باشد و باید بدانیم که هر نماز تا نماز بعد، به انسان بهانه‌ای برای زیستن و دلیلی برای بودن می‌بخشد.

امام جمعه شهرستان بهار ادامه داد: ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز در میان جامعه یک امر جدی و فرهنگی است و معضلات اخلاقی در جامعه ما فروکش خواهد شد. مصباح تصریح کرد: با نماز از آسیب‌ها دور می‌شویم، توسعه نماز باعث می‌شود بشر به آغوش پروردگار بازگردد و بی عدالتی و تبعیض از بین برود.

در ادامه مجتبی فیض اللهی فرماندار شهرستان بهار، ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه(س)، گفت: انسانی که اهل نماز و تجهد هست، به سمت و سوی کفر نمی‌رود زیرا دشمن به دنبال بی‌ایمان کردن جوانان است و از اثر نماز و تقویت ایمان آنها می‌ترسد چراکه همین ایمان باعث می‌شود مقابل ظلم جهانی بایستد.

وی درخصوص اسرار نماز، تشریح کرد:  یکی از اسرار مهم نماز، توجه و اهمیت دادن به نماز اول وقت است که در روایات هیچ عملی مقدم بر آن دانسته نشده است و قرآن کریم بر محافظت از اوقات نماز تأکید کرده که این محافظت از اوصاف مؤمنان شمرده می شود. فیض الهی با اشاره به اهمیت برگزاری اجلاس نماز، خاطرنشان کرد: اجلاس سراسری نماز بزرگترین رویداد فرهنگی و دینی کشور است و برپایی هر ساله آن مورد تاکید رهبر معظم انقلاب می باشد.

در پایان این اجلاس، نمایشگاهی باموضوع آثار نمازی برپا شد و از مدیران، مربیان و دانش آموزان فعال در حوزه نماز شهرستان بهار در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز، تجلیل به‌عمل آمد.

اجلاس شهرستانی نماز در بهار برگزار شد اجلاس شهرستانی نماز در بهار برگزار شد

اجلاس شهرستانی نماز در بهار برگزار شد اجلاس شهرستانی نماز در بهار برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا